Napřed Gruzie, teď Ukrajina. Zlatuška odpovídal čtenářce, proč kritizuje Rusko

12.04.2015 19:31

Z PROFILŮ Profesor Jiří Zlatuška, poslanec hnutí ANO, odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Zmínil ruské právo na sebeurčení i cestu prezidenta Zemana do Moskvy. Poděkoval také jedné čtenářce za názor, že má na víc než jen na kritiku prezidenta Ruské federace Vladimira Putina.

Napřed Gruzie, teď Ukrajina. Zlatuška odpovídal čtenářce, proč kritizuje Rusko
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Zlatuška

Čtenářka Gedamken chtěla od Zlatušky vědět, proč tolik brojí proti Rusům. Nemají i oni právo na sebeurčení? Ptala se. Podle jejího názoru má profesor Zlatuška na víc, než jen kritizovat ruského prezidenta Vladimira Putina.

Zlatuška odvětil, že Rusové už právo na své sebeurčení naplnili ve vlastním státě, již pár let napadají státy sousední – napřed Gruzie a teď Ukrajinu.

„Rusko anektovalo část Ukrajiny, jeho vojáci rozbíjejí její jižní část (a nejsou tam jen tak na dovolené – k tomu by museli dostat speciálně uvolněné pasy z depozita), před tím Gruzie. To jsou kromě výhrůžek konkrétní kroky. Rusové svůj stát mají, jeho agrese vůči sousedům jsou popřením mezinárodního práva, nikoli sebeurčení. Jinak děkuji za důvěru v můj potenciál, vynasnažím se ji nezklamat,“ odvětil zákonodárce z hnutí ANO.

S „ruskou otázkou“ souvisel i další dotaz na chystanou cestu prezidenta Zemana do Moskvy. V další z odpovědí čtenářům Zlatuška vyvracel úvahy o tom, že by hnutí bylo nejednotné v této otázce. Jde prý o to, aby se prezident nezúčastňoval vojenské přehlídky jednotek, které napadly sousední stát. A v tomto názoru je uskupení Andreje Babiše jednotné.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tak kde jsou tedy ve Francii problémy?“ ptal se Takáč na ČT hosta. A byl zavalen hromadou příkladů, znáte je i vy

21:19 „Tak kde jsou tedy ve Francii problémy?“ ptal se Takáč na ČT hosta. A byl zavalen hromadou příkladů, znáte je i vy

Francouzi jsou stále nespokojení s tím, jak vypadá jejich země, jak žijí, na co mají a na co nemají.…