Národ se baví daněmi na pivo. Není to založené na pravdě, protestuje Schillerová

07.02.2020 11:08

Český internet se dobře baví. Terčem vtipů se stala ministryně financí za hnutí ANO Alena Schillerová a její nápady na odlišné způsoby danění piva. Šéfka státní kasy se však zlobí, že je v tom nevinně, protože vtipy, které dnes baví celé Česko, prý nejsou založeny na pravdě.

Národ se baví daněmi na pivo. Není to založené na pravdě, protestuje Schillerová
Foto: Svijany
Popisek: Pivo Svijany

Tabulka, která se rozletěla českým internetem, ukazuje, jak komplikovaný život by od 1. května mohli mít hospodští.

Pivo

Právě tato tabulka vyvolala smršť vtipů. V jednom z nich je zachycena scéna ze slavného filmu Vykoupení z věznice Shawshank, ve které hlavní hrdina vysvětluje, proč se ocitl ve vězení. V české parodii dostalo hrdinu za mříže pivo.

pivo

Nechyběla ani parodie na známou scénu z filmu Vesničko má středisková, ve které slyšíme větu, „Chlapi, nelejte to pivo z oken“, s aktuálním dovětkem: „Já pak nevím, jak ho danit.“

pivo

Na účet ministryně se dobře bavili i Piráti, kteří odkázali na klasický seriál Hospoda, nebo Dominik Feri z TOP 09, který konstatoval, že vláda vymyslela novou taktickou deskovou hru nazvanou „DPH v pohostinství“.  

pivo

pivo

Ministryně financí Alena Schillerová se však zlobí, že se vtipy nezakládají na pravdě. Na tiskové konferenci ujišťovala novináře, že vláda se nesnaží o nic jiného než o snižování daní, ke kterému dojde u vybraných položek od 1. května tohoto roku. „Vím, že to potěší celou řadu hospodských, protože s řadou z nich jsem mluvila. Snižujeme DPH na stravovací služby,“ zdůraznila s tím, že už při zavádění první vlny EET se DPH snižovalo z 21 na 15 procent a teď jen vláda pokračuje dál na 10 procent. Tím podporujeme naše hospody, naše restaurace a také venkov, protože o ten nám také jde,“ ujišťovala. „Takže já si myslím, že to je spíš na pochvalu,“ ocenila šéfka státní kasy sama sebe.

Zdá se však, že si naběhla na vidle. Člen ODS Jan Paluska se nad slovy ministryně dál bavil.

„Alena Schillerová pro Seznam Zprávy: Máme jen jednu sazbu DPH na pivo a jsou to tyto dvě: 10 %, 15 % a 21 %. ‚Žádný prostitutky tam nebyly a ta částka taky nesouhlasí, still live in 2020‘,“ napsal Paluska.

Grafický designér Tomáš Břínek, jenž je znám pod zkratkou TMBK, tomu nasadil korunu, když v narážce na slavný televizní seriál Zaklínač naznačil, že Schillerová je monstrum.

pivo

reklama

autor: mp

nová totalita

Četl jsem zde váš článek i článek o tom, co Strach říkal a je to svatá pravda. Tato vláda se opravdu snaží umlčet a potlačit jakékoliv jiné názory, lidi, kteří je mají často dost nevybíravě nálepkuje. Kam myslíte, že to povede dál? Nastane nová totalita jak tvrdí Babiš? Myslíte, že tento rozjetý vla...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Že je tu nová totalita? Špatný výklad, poučil Rakušan. Poslanec ODS předčítal citáty Fialy. A pak Koudelka vybalil ruského agenta

20:19 Že je tu nová totalita? Špatný výklad, poučil Rakušan. Poslanec ODS předčítal citáty Fialy. A pak Koudelka vybalil ruského agenta

Účastníkům konference o dezinformacích se v Poslanecké sněmovně dostalo informací od ředitele BIS Mi…