Naše armáda je zanedbaná! Generál Opata vstoupil do hádek o dvě procenta HDP na obranu

25.02.2020 19:11 | Zprávy
autor: nab

Náčelník generálního štábu Aleš Opata bije na poplach kvůli dlouholetému zanedbávání armády, které z ní podle něj nechalo jen torzo. Na velitelském shromáždění armády upozornil, že spojenci se jí podle něho vzdalují a potenciální protivník se dostává o generaci před ni, informuje server Echo24.cz.

Naše armáda je zanedbaná! Generál Opata vstoupil do hádek o dvě procenta HDP na obranu
Foto: Repro Facebook
Popisek: náčelník Generálního štábu Armády České republiky Aleš Opata

Opata poukázal na závazek, který v poslední době někteří politici zpochybňují, a sice že se Česká republika opakovaně na summitech NATO zavázala k vynakládání dvou procent HDP do roku 2024. „Armáda v posledních letech trpěla dost,“ uvedl Opata.

Zdůraznil, že léta zanedbávání podle něj nechala z armády jen torzo. „Kostru, kterou teď musíme zase posílit. Ruská technika už opravdu není naše cesta. Spojenci se nám technologicky vzdalují a potenciální protivník se dostává o generaci před nás,“ konstatoval.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Česká pirátská strana byl položen dotaz

Proč

Mne by zajímalo proč až teď prosazujete věci které jste mohli udělat jak jste byly ve vládě /rodičak atd./Děkuji .Mamlas

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…