Nástup k obraně hranic. Armádní záložáci nás mohou chránit před uprchlíky, uvádí list

24.08.2015 9:14

O příslušnících aktivních armádních záloh, kteří by v případě nutnosti nastoupili do služby v hlídání hranic proti uprchlíkům, píše dnešní MF Dnes. Záložáci ochranu objektů důležitých k obraně státu nacvičují již více než deset let.

Nástup k obraně hranic. Armádní záložáci nás mohou chránit před uprchlíky, uvádí list
Foto: thinkstockphotos.com
Popisek: Vojenské vozidlo, ilustrační foto

Podle předsedy Asociace záložních brigád, podplukovníka Arnošta Líbezného, by na hranicích mohlo jít například o pochůzkovou či hlídkovou činnost. Záložáci, kteří jsou v civilním životě třeba učitelé, studenti, lékaři či počítačoví experti, jsou regulérní a dobře vycvičenou součástí Armády ČR. Dosud zálohy pomáhaly jen při živelních katastrofách, vláda je může během jednoho roku povolat až ke dvoutýdennímu výjimečnému cvičení. 

Podle předpokladu Arnošta Líbezného by v případě nutnosti hlídat hranice sloužili záložáci ve skupině s policisty. V jednotkách aktivních záloh v současné době slouží necelých třináct set mužů a žen. Navíc podle ministra obrany Martina Stropnického umožňují naše zákony nasazení záloh jen ve velmi omezené míře. 

„Tyto počty jsou zcela nedostatečné,“ uvedl k počtu záložáků Líbezný. Na vině je prý především absolutní nezájem politiků i armády, který se mění až v posledních dvou letech.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kde jste na to vzal peníze?“ Šafrovi je horko. Chtěl vám do schránek naházet dva miliony kusů novin, nevyšlo to. Miliardář prý zabránil. Jenže teď je vše jinak

18:33 „Kde jste na to vzal peníze?“ Šafrovi je horko. Chtěl vám do schránek naházet dva miliony kusů novin, nevyšlo to. Miliardář prý zabránil. Jenže teď je vše jinak

Novinář a velký bojovník proti vládě Andreje Babiše Pavel Šafr chtěl před volbami rozeslat lidem mil…