UNHCR uvádí, že o drtivou většinu ze 4 milionů uprchlíků ze Sýrie (95 %) se starají okolní země. Státy u Perského zálivu prý nepřijaly žádného uprchlíka, což údajně Amnesty International označila za zvlášť hanebné.
Světový potravinový program pod záštitou UNHCR prý nebyl na uprchlickou krizi takového rozsahu připraven, a tak jsou mnohé uprchlické tábory špatně zásobené. Syřané prý za této konstelace ztratili naději, že se jejich situace v dohledné době zlepší, a proto se mnozí z nich rozhodli vydat do Evropy. UNHCR podotýká, že mezi lety 2007 a 2014 investovala EU 2 miliardy eur do obrany, pokročilých bezpečnostních technologií a hraničních hlídek, ale moc ne do opatření na příliv uprchlíků. Což se jí vymstilo, neboť nyní nezvládá vyřizovat počty žadatelů o azyl.
Za takové situace se prý svět potřeboval spojit, ale místo toho se ještě více rozdělil. Mnohé státy odmítly přijmout uprchlíky a nechaly obtíže hraničním státům. UNHCR v této souvislosti poukazuje na to, že lidé po celém Západě začínají jednat a pomáhat uprchlíkům. Většinou ale prý občané, nikoliv politikové.
Mýty, nikoliv realita

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: luš