S vládou Petra Fialy se podle Holce oživila spousta věcí z totality. „Funkce vládního cenzora, právo veřejnosti na korigované informace, nezákonné vypínání médií, permanentní delegitimizace opozice a taky slovo režim. Fialova vláda je totiž prvním pokusem o budování režimu od pádu totality,“ má jasno Holec.
Každý režim přitom potřebuje nějakou modlu, jíž zaštitují a upevňují svoji moc. A tou modlou se očividně stal Zelenskyj. „Jemu se od vlády dostalo tak režimního přivítání, že už chybělo jen nasvícené megasousoší Zelenského na Letné, které by na vše dohlíželo. Byly to stejné orgie servility moci, jako když za totality soudruzi vítali politbyro z Kremlu. Fialovci prostě mají Zelenského, komika z Kyjeva,“ tvrdí Holec, že strašidelné objetí Fialy a Zelenského navždy zůstane symbolem Fialova režimu.
Holec v komentáři na svých stránkách dále popisuje, jak Fialovci budují klasický režimní systém. Například pomocí vládního cenzora Otakara Foltýna ve funkci stratéga komunikace vlády. Fiala prý také obrací realitu zcela naruby, permanentně lže, a to vše s pomocí médií, která dokonce ani nemusí platit, aby sdílela stejnou „víru“.
Fialova vláda je podle Holce antisystémová a nedemokratická, protože se jako první chová jako režim, což po pádu totality nikdy nepatřilo do našeho systému demokracie. „Ale od toho jsou režimy, aby veřejnost přesvědčovaly o opaku,“ píše Holec.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jakub Makarovič