Návštěva Zemana ve Zlíně podle Mf Dnes: Drzí studenti, nesmělí zastupitelé

05.09.2013 9:41

Zlínská radnice zmařila zemanovcům využít návštěvy prezidenta k předvolební kampani. Při diskusi se Zemanem si studenti nebrali servítky, naopak krajští zastupitelé se jej báli zeptat. Tak viděl včerejší návštěvu prezidenta Miloše Zemana deník Mladá fronta Dnes.

Návštěva Zemana ve Zlíně podle Mf Dnes: Drzí studenti, nesmělí zastupitelé
Foto: Daniela Černá
Popisek: Zadumaný prezident
reklama

„Prezident Zeman mluví na pódiu na zlínském náměstí, kam vyjel na vůbec první oficiální návštěvu jednoho z českých krajů. Strana po něm pojmenovaná pak přihlížejícím rozdává předvolební letáky. Tak nějak si zdejší SPOZ představovala zakončení včerejšího programu prezidentské návštěvy,“ píše dnešní vydání Mladé fronty Dnes. Jenže podle listu se městu podobné plány nelíbily a postavení stánku SPOZ na náměstí nepovolilo. Zlínský primátor Miroslav Adámek z TOP 09 to odůvodnil tím, že setkání prezidenta s občany není předvolebním mítinkem.

Přestože na náměstí si přišly prezidenta poslechnout asi čtyři stovky lidí, podle Mladé fronty Dnes jej nadšené přivítání nečekalo. List své tvrzení dokládá tím, že téma hovoru prezidenta nastolili muži s nápisy „Stop Zemanovi“ a „Stop totalitě".

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Prezidentská ochranka prý také musela „čistit nápis z plakátu, který se nelichotivě vyjadřoval o vztahu Zemana k alkoholu".

Při besedě se studenty zlínského gymnázia se Zeman dozvěděl, že podpora jeho sokovi v prezidentském klání Karlu Schwarzenbergovi zůstává vysoká, sám ale argumentoval průzkumem, podle kterého šéfovi TOP 09 popularita klesla.

Diskuse prezidenta s krajskými zastupiteli prý začala trapným tichem, kdy se žádný ze zastupitelů prezidenta na nic neptal. Až později prý několik zastupitelů Miloše Zemana ze zdvořilosti oslovilo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

19:25 To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku sdílel videa s názory na jeho zvolení do Rady České t…