Nazývejme věci pravými jmény: Parlamentní listy šíří fašismus, zaznělo od Jana Čulíka

04.03.2017 17:13

Pan Roman Kanda se počítá mezi sympatizanty radikální levice a velmi ho rozezlil šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. Čím? Poskytl totiž rozhovor serveru ParlamentníListy.cz.

Nazývejme věci pravými jmény: Parlamentní listy šíří fašismus, zaznělo od Jana Čulíka
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda ČMKOS Josef Středula

Josef Středula poskytl rozhovor serveru ParlamentníListy.cz a získal tak prostor k oslovení nemalého počtu čtenářů. Jenže pan Roman Kanda tvrdí, že server spíše využil Středulu.

„Jenže ve skutečnosti to byly Parlamentní listy, které využily Josefa Středulu. Středula tím totiž objektivně legitimizoval server nevalné profesionální (či spíš „profesionální“) úrovně i pověsti, jehož financování je spojeno s kontroverzní postavou českého podnikání Ivem Valentou, finančním podporovatelem nacionálně konzervativní ODS. Středula legitimizoval mimořádně odpudivou praxi Parlamentních listů, jíž je vypouštění neověřených informací a hoaxů, vytváření ovzduší nenávisti a agrese, tedy všeho toho, co spadá do agendy fašismu. Nazývejme konečně věci pravými jmény,“ píše Kanda v komentáři pro Britské listy Jana Čulíka.

Celý komentář naleznete zde

Dřív se prý ParlamentníListy.cz daly považovat za server, na němž si bylo možné přečíst leccos z oblasti politického bulváru, ale podle Kandy už tento server zašel mnohem dál – šíří prý netoleranci, a ti, kteří ho respektují, také nastupují na loď netolerance. Levice by si proto měla dvakrát rozmyslet, než na tuto loď nastoupí. Měla by si vybrat, zda potáhne za jeden provaz s liberály nebo s těmito „fašisty“, jak Kanda vnímá server ParlamentníListy.cz. Osobně prý sice nemá liberály v lásce, ale pořád mu přijdou snesitelnější.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ty idiote, ministře školství! Zásah BIS do dějepisu rozpoutal bouři. I z nečekaných stran

8:01 Ty idiote, ministře školství! Zásah BIS do dějepisu rozpoutal bouři. I z nečekaných stran

Výroční zpráva Bezpečnostní informační služby (BIS), která mimo jiné varovala před ruským vlivem na …