Ne! Salvini smetl ze stolu migrační pakt

30.11.2018 20:27 | Zprávy
autor: mp

Italský ministr vnitra Matteo Salvini řekl jasně a nahlas, co si myslí o globálním paktu o migraci. Prý nevidí důvod stavět na stejnou úroveň ekonomické a politické uprchlíky. Zdůraznil, že ctí především právo lidí zůstat ve vlastní zemi. Ministrovo vyjádření koluje po sociálních sítích.

Ne! Salvini smetl ze stolu migrační pakt
Foto: Salvini
Popisek: Italský ministr vnitra Matteo Salvini před davem podporovatelů

Svět debatuje o Globálním paktu o migraci z pera OSN. Odmítly ho Spojené státy, Maďarsko, Česká republika či Austrálie. Za Itálii se proti přijetí paktu o migraci staví italský ministr vnitra Matteo Salvini. Trvá na tom, že o imigrační politice mají svobodně rozhodovat jednotlivé země – jejich národní parlamenty, a ne nějaká nadnárodní úmluva.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prahu čeká o prázdninách peklo. Kdo můžete, vyhněte se

11:30 Prahu čeká o prázdninách peklo. Kdo můžete, vyhněte se

Letní prázdniny ještě nezačaly, ale doprava v Praze už kolabuje. Rozsáhlé opravy, uzavírky a omezení…