Ne, nebude klid. Bouře kolem Ringo Čecha pokračuje

25.02.2016 12:14

Na jedné straně levicový publicista Daniel Veselý píše na serveru Britské listy, že „nepatří mezi zastánce toho, aby se s některými lidmi nehovořilo“, na druhé straně kritizuje internetovou televizi DVTV za to, že odvysílala rozhovor s Františkem Ringo Čechem, kterého Veselý označuje za dvorního šaška prezidenta Miloše Zemana. Zveřejněním rozhovoru prý DVTV legitimizuje nehumánní postoje Františka R. Čecha.

Ne, nebude klid. Bouře kolem Ringo Čecha pokračuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Ringo Čech

Veselý píše, že zatímco dříve byly podobné názory, které zastává F. R. Čech, na opovrženíhodném okraji, nyní stále více pronikají do takzvaně seriózních médií, což je podle něj na pováženou.

Veselý připomíná, že František Ringo Čech, kterého neopomněl označit přízviskem „normalizační umělec“, nedávno zveřejnil rasistickou malůvku s názvem Lekce němčiny pro uprchlíky.

Celý text je ZDE

Čech svou malůvku popsal tak, že uprchlíci znásilňují štěňátka. „Čech se křižoval, že jde o bžundu, aby vzápětí poněkud nelogicky dodal, že zachycuje realitu. Když se nad tímto ‚výjevem‘ moderátorka Drtinová pozastavila řkouc, že jde patrně o rasismus, bagatelizoval vše náš kumštýř slovy, že obraz může přemalovat s tím, že uprchlíci můžou znásilňovat třeba opičku,“ popsal obsah rozhovoru Veselý.

Čech prý také neopomněl dodat otřepanou mantru všech ryzích rasistů, že není rasista. „Aby se dále po vzoru svého politického oblíbence Miloše Zemana o uprchlících vyjádřil, že mají drahé mobily, adidasky a neopomněl také potutelně ucedit, že některé věci se na veřejnosti nesmějí říkat, narážeje tak na ‚diktát‘ politické korektnosti,“ píše Veselý.

Tvrdí také, že pokud by někdo „zoufalé válečné uprchlíky“ vracel nazpět „do pekla“, tak se v jeho očích v podstatě neliší od těch, kdo házeli lidské bytosti do plynových komor. „To už je podle mého soudu prostě myšlení hodné nacistů. Tečka,“ prohlásil Veselý rezolutně.

Osobně prý nepatří mezi zastánce toho, aby se s některými lidmi nehovořilo. „Avšak prapodivná individua, jako je F. R. Čech, dostávají pro svá fantasmata přehršle prostoru především v bulvárních médiích. Nevidím ovšem žádný důvod pro to, aby jim takový prostor poskytovaly i takzvaně seriózní sdělovací prostředky,“ tvrdí Veselý.

Prý se tak snižuje již tak nízko položená laťka veřejné debaty o migrační krizi.

Pozornost je podle něj záhodno věnovat „oněm obskurním rychlokvašeným webům, neboť ty se již nepokrytě neštítí reprodukovat ani názory hodné nacistů“. „I proto vnímám skutečnost, že DVTV legitimizuje nehumánní postoje Zemanova dvorního šaška Františka R. Čecha, jako přinejmenším zarážející,“ dodal Veselý.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Merkelová opět provolávala, jak je třeba trestat země, které nepřijmou uprchlíky. A polský ministr se už neudržel

9:45 Merkelová opět provolávala, jak je třeba trestat země, které nepřijmou uprchlíky. A polský ministr se už neudržel

V příštích týdnech bude v Bruselu dominovat téma pro období po roce 2020. Že budou diskuze skutečně …