Ne za pět, ale za tři minuty dvanáct. Lidstvu už moc času na vzpamatování nezbývá. A nepíše to žádný pochybný server, ale...

27.01.2016 15:11

Podle amerických vědců je pravděpodobnost globální katastrofy velmi vysoká. Půlnoc znamená konec lidstva, hodiny posledního soudu přitom ukazují za tři minuty dvanáct. Píše to server Aktuálně.cz.

Ne za pět, ale za tři minuty dvanáct. Lidstvu už moc času na vzpamatování nezbývá. A nepíše to žádný pochybný server, ale...
Foto: Archiv
Popisek: Země

Pohyb ručičky, která je od loňska na stejném místě, určují výbory ředitelů a sponzorů Bulletinu amerických jaderných věců. V nich jsou nejen ekologičtí odborníci, ale i fyzici a nositelé Nobelovy ceny.

Podle vydavatelky Bulletinu Kennette Benedictové je pravděpodobnost globální katastrofy velmi vysoká. „Jde o konec civilizace, jak ji známe,“ uvedla. I přestože letos k pohybu ručičky nedošlo, podle vědců je setrvání na stejném místě také vážnou zprávou. 

„Pokud nezměníme způsob našeho myšlení, bude lidstvo ve vážném ohrožení,“ uvedl Lawrence Krauss z Bulletinu. V loňském roce vnímá pokrok, co se týče dohody o kontroverzním jaderném programu Íránu, a pařížské dohody ohledně zpomalení klimatických změn. Negativně však vidí napětí ve vztazích mezi USA a Ruskem či jaderný vojenský program Severní Koreje. 

Původní text ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Romea v nesnázích. Aktivistce to ujelo. Omluvte se! žádá Pavel Černý. A přišel první krok

14:26 Romea v nesnázích. Aktivistce to ujelo. Omluvte se! žádá Pavel Černý. A přišel první krok

Na tiskové konferenci lidskoprávních aktivistů zaznělo něco, co zřejmě zaznít nemělo. Podle Edity St…