Neber úplatky, kázal za peníze EU "Jindra" z Rathových odposlechů

31.07.2012 7:03

Šéf firmy Hospimed, která dodávala zdravotnickou techniku do středočeských nemocnic a nejspíš při tom neváhala uplácet vlivné krajské šíbry, si navenek velmi zakládal na bezúhonnosti firmy a důsledně školil zaměstnance v boji s korupcí. Na tato školení dokonce čerpal evropské dotace.

Neber úplatky, kázal za peníze EU "Jindra" z Rathových odposlechů
Foto: hns
Popisek: David Rath přebírá krabici s penězi, koláž
reklama

„Odmítáme veškeré projevy a účast na šedé ekonomice, korupčním jednání. Podmínkou naší podnikatelské činnosti je transparentnost veškerých procesů,“ píše se podle serveru IDNES.cz v etickém kodexu firmy Hospimed. Šéf firmy Jindřich Řehák z něj prý rád citoval na školeních pro zaměstnance. Na tato školení dokonce získal dotaci z Evropské unie.                               

Jenže ten samý Jindřich Řehák je z Rathových odposlechů znám jako „Jindra“, který Petru Kottovi předal dvanáct milionů jako úplatek za dodávky zdravotnické techniky do středočeských nemocnic. Přesto však v Rathově kauze jednatel společnosti Hospomed doposud nebyl obviněn a vystupuje pouze jako svědek.

Společnost Hospimed dodávala zdravotnickou techniku do středočeských nemocnic. Právě kvůli pochybným investicím v těchto nemocnicích je nyní stíhán bývalý hejtman kraje David Rath a někdejší ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Pancová se svým partnerem Petrem Kottem.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nesmíte říkat „blázen“, ale „člověk s duševním onemocněním“, káže zástupkyně ombudsmana Šimůnková. A má i další nápady, ze kterých si někteří smíchy poprskali monitor

8:13 Nesmíte říkat „blázen“, ale „člověk s duševním onemocněním“, káže zástupkyně ombudsmana Šimůnková. A má i další nápady, ze kterých si někteří smíchy poprskali monitor

Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková se domnívá, že by některé výrazy mohly pro svoji nevhodnost z…