Nebrečím! Kalousek přitvrdil a přidal výhrůžku. Klaus, Babiš, Rusko

05.12.2018 9:02

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 a expředseda strany Miroslav Kalousek se rozepsal na svém twitterovém účtu. Mimo jiné uvedl, že Andrej Babiš, premiér a šéf hnutí ANO, podle něj špatně skončí.

Nebrečím! Kalousek přitvrdil a přidal výhrůžku. Klaus, Babiš, Rusko
Foto: screen: Twitter M. Kalouska
Popisek: Miroslav Kalousek (TOP 09)
reklama

„Zpráva Bezpečnostní informační služby přináší alarmující informace. Ruské i čínské zpravodajské služby provádějí intenzivní činnost na našem území s cílem zvýšit vliv svých režimů v České republice a přes Českou republiku co nejvíce i Evropskou unii a NATO,“ varuje Kalousek ve svém videu na Twitteru. 

„Je to normální válka, jen není vedena konvenčními prostředky, ale vyzvědačstvím a dezinformačními kampaněmi,“ myslí si. Vládu podle něj drží u moci pátá kolona ruské i čínské zpravodajské služby. „Tedy komunisté a prezident republiky,“ podotkl. „Od vlády proto můžeme těžko očekávat rozhodná opatření. Nemůžeme ale čekat s rukama v klíně. Proto navrhujeme zřízení vyšetřovací komise, která by se věnovala vlivu autoritativních režimů na politický systém v České republice,“ uvedl. 

Fotogalerie: - Prosincová sněmovna

Začala řádná prosincová schůze sněmovny. Na progra...
Začala řádná prosincová schůze sněmovny. Na progra...
Začala řádná prosincová schůze sněmovny. Na progra...
Začala řádná prosincová schůze sněmovny. Na progra...
Začala řádná prosincová schůze sněmovny. Na progra...
Začala řádná prosincová schůze sněmovny. Na progra...

„Proč takhle brečíte? Rusové tu nejsou až teď. A sedněte si ke mně čelem, a ne jako žalovníček bokem. Chovejte se jako chlap,“ napomenul pak Kalouska jeden z uživatelů.

„Nebrečím, formuluji postoj. A dívám se vám přitom do očí. Pokud vám to nestačí, přijeďte. Když to musí být, chovám se i jako chlap,“ odvětil Kalousek v komentářích.

Anketa

Jak jste spokojeni s vládnutím koaliční vlády hnutí ANO a ČSSD?

hlasovalo: 16678 lidí

Parlamentní komisi, která by zkoumala vlivy autoritářských režimů na vnitřní záležitosti České republiky, chtějí opoziční strany. 

„Včerejší zpráva BIS potvrdila, že potřebujeme vyšetřovací komisi na to, abychom vyhodnotili vliv autoritářských režimů na Českou republiku, protože i tato zpráva potvrdila, že nás tyto autoritativní režimy ohrožují. Cílem není pouze vyhodnotit vliv, ale přijít s konkrétními návrhy opatření, jak v oblasti legislativy, tak exekutivy, tak, aby naše země byla odolnější vůči těmto vlivům, který mají destruktivní vliv na náš demokratický vývoj,“ poznamenala poslankyně Helena Langšádlová (TOP 09). „Musíme konat, je to naší odpovědností,“ dodala.

K iniciativě se připojil i poslanec za ODS Pavel Žáček. „Jsem přesvědčen, že musíme podporovat vytvoření nástrojů, které by analyzovaly bezpečnostní rizika. Po vzoru dalších demokratických států jsme podle mého názoru povinni tento institut vytvořit i na půdě naší Poslanecké sněmovny,“ sdělil. 

Své na včerejší tiskové konferenci řekl i lidovecký poslanec Jan Bartošek. „Jsem velice rád, že jsme součástí této vyšetřovací komise. Širší zpráva BIS jasně hovoří o tom, že cizí mocnosti zvyšují své aktivity. Za lidovce mohu říct, že my Českou republiku nedáme. Odmítáme, abychom se stali vazaly nějakých velkých mocností,“ podotkl. 

„Nejde o komisi zřízenou proti jedné konkrétní zemi. Nebo natruc konkrétnímu politikovi. Měli bychom zachovat Českou republiku jako suverénní stát, především proti Rusku a Číně, tak o tom hovoří i zprávy, které byly zveřejněny tajnými službami, ale i proti režimům, které nás určitým způsobem ohrožují, a je jich více,“ dodal Pirát Jan Lipavský. „Závěrem mi dovolte, abych citovala osobní pozici paní poslankyně Šlechtové, bývalé ministryně obrany. ‚Vzhledem k mému čtyřletému působení na pozici ministryně, především na Ministerstvu obrany, kdy jsem byla informována Vojenským zpravodajstvím v utajovaném režimu o mnoha záležitostech i o vlivu cizí moci v ČR, vlivu na politiky či podnikatele, se domnívám, že vznik obdobné komise je v pořádku. Nemusí se to některým poslancům líbit, nicméně vzhledem k informacím, kterými disponuji, jsem přesvědčena, že tato komise má mnohem větší smysl než některé jiné komise‘,“ přečetla včera na brífinku Langšádlová.

Jak informuje server Novinky.cz, vyšetřovací komisi chtějí TOP 09, STAN, KDU-ČSL a Piráti. Tato skupina poslanců nasbírala již čtyřicet podpisů potřebných pro projednání na plénu komory. 

Původní text ZDE

Kalousek se však na svém Twitteru také strefil do poslance ODS Václava Klause mladšího. „Mluví Václav Klaus ml... Ač nerad, musím přiznat, že Andrej Babiš je mi o něco sympatičtější. Ten se alespoň neukrývá za poctivou politickou značku ODS a netolerují ho a nehájí Petr Fiala a Zbyněk Stanjura,“ poznamenal Kalousek.

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 následně reagoval i na slova poslankyně za ANO a bývalé ministryně spravedlnosti Heleny Válkové, jež v rozhovoru pro DVTV uvedla, že trestní stíhání Andreje Babiše (ANO) bude zastaveno.

„Pan kolega Faltýnek, tam už bylo trestní stíhání zastaveno. Je velká pravděpodobnost, že se tak stane i u Andreje Babiše. Teď jsem vázána mlčenlivostí... Ale vím asi některé skutečnosti, které jsem se dozvěděla s výkonem mé profese, a nerada bych o tom hovořila do médií,“ řekla mimo jiné Helena Válková.

Psali jsme ZDE.

„Bez ohledu na to, jak špičky policie a státního zastupitelství zmanipulují jeho trestní stíhání, Andrej Babiš jednou hodně špatně skončí. Něco o tom vím,“ uzavřel Kalousek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný působí zděšení. Včerejší otevřená slova ve Sněmovně mají dohru. Už se vytahují dluhy i terorismus

16:21 Volný působí zděšení. Včerejší otevřená slova ve Sněmovně mají dohru. Už se vytahují dluhy i terorismus

Analytik Roman Máca se zamýšlel na tím, kdy poslanec Lubomír Volný vytvoří nového teroristu, jako by…