Nečas je kmotr, píše publicista Urban jasně

25.07.2012 12:56

Disident, bývalý novinář a publicista Jan Urban se nerozpakuje nazvat premiéra Petra Nečase kmotrem kmotrů. Proč? Prý se stal ochráncem jiných kmotrů - ministrů Petra Bendla, Martina Kuby a Pavla Blažka (všichni ODS). „Přizvání toho posledního do vlády připomíná svým vkusem už jen slavný kongres ´ctihodné společnosti´ Cosa nostra,“ píše Urban na svém blogu na webu Aktuálně.cz.

Nečas je kmotr, píše publicista Urban jasně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus jmenoval na Pražském hradě Pavla Blažka ministrem spravedlnosti

Publicista Jan Urban, který je poslední dobou hlavně známý tím, že stojí ve sporu státu s firmou Diag Human na straně někdejšího obchodníka s krevní plazmou, nemá vůbec rozpaky s drsným slovníkem. V něm nazývá českého premiéra kmotrem kmotrů. „Premiér Nečas je kmotr kmotrů“ ostatně zní i titulek jeho článku na Aktuálně,cz, kde se snaží po svém rozebírat situaci uvnitř ODS.

„Premiér se stal ochráncem kmotrů a sám je tedy kmotrem. Pečuje o lidi spojené s korupcí, podílí se na jejich výchově, a stal se i jejich důvěrníkem a rádcem,“ píše o předsedovi vlády.

Petr Nečas podle něj sice ovládl ODS s jasným příslibem boje proti korupci a očisty této strany od regionálních oligarchií a kmotrů, ale pokud vůbec někdy chtěl bojovat, pak ponižujícím způsobem prohrál - a stal se pouze otřesně přesnou kopií Miloše Zemana, který jako premiér vyhlašoval akci Čisté ruce. .

„Dnešní premiér je obětí paniky ´ctihodné společnosti´, která ovládla českou politiku v devadesátých letech, a které se nyní poprvé v životě nedaří mít policii, státní zastupitelství a soudy zcela pod kontrolou. Propukl nakažlivý strach z konce beztrestnosti,“ míří také Urban ostrý slovní šíp do centra modré občanskodemokratické strany.

Připomíná to sešlost Cosa nostra v hotelu Grand Concourse v Bronxu

„A tak se v Nečasově vládě jen během několika měsíců objevili hned tři krajští kmotři – dnešní ministři Bendl, Kuba a Blažek. Přizvání toho posledního do vlády připomíná svým vkusem už jen slavný kongres ´ctihodné společnosti´ Cosa nostra v hotelu Grand Concourse v Bronxu, kam v květnu 1931 pozval capo di tutti capi Salvatore Maranzano na čtyři sta představitelů mafiánských rodin z celých Spojených států, aby se dohodli na novém pořádku věcí,“ upozorňuje dále publicista.

Podle něj ale mafie – tím nejspíše myslí tu modrou - považující sama sebe za ctihodnou společnost, se odmítá podřídit demokracii a právu, pokud na nich nemůže profitovat. „Odmítá nezávislost orgánů činných v trestním řízení a veřejnou kontrolu. Premiér se stal ochráncem kmotrů a sám je tedy kmotrem. Pečuje o lidi spojené s korupcí, podílí se na jejich výchově, a stal se i jejich důvěrníkem a rádcem,“ uzavírá pak k jménu Nečas publicista.

Blažek umí zabránit  vyšetřování
 

Dál se v článku zaobírá Pavlem Blažkem, jehož nazval dokonce  „Donem Pablo“. Tuto přezdívku prý nový ministr spravedlnosti získal již ve svém domovském Brně. Blažek je podle Urbana známý tím, že se v minulosti s největší pravděpodobností dopustil hned několika trestných činů a nechal za sebou miliardové škody.

„Přesto dokázal zbohatnout a propracovat se na politickou špičku. S takovou kvalifikací má pro ´protikorupčního´ premiéra Nečase cenu zlata. Nikdo jiný nedokáže tak rychle a tak efektivně zamezit jakémukoliv vyšetřování s politikou propojené korupce, jako někdo, kdo na tom musí mít osobní zájem. Proto hned od počátku blokuje jmenování doktorky Bradáčové vrchní státní zástupkyní v Praze. Proto se bude snažit donutit Nejvyššího státního zástupce Zemana k rezignaci,“ dodal publicista s tím, že pokud se TOP 09 neodváží bouchnout do stolu a nepostaví proti Blažkovi hrozbu odchodu z vlády, bude korupcí sežrána i ona a s konečnou platností ztratí smysl.

Nakonec ještě připomenutí. O Blažkovi Urban psal již ve svém minulém blogu, který nazval  „Ministr Pavel Blažek – hlupák, nebo podvodník.“ V tomto blogu připomíná, že přestože je Blažek člen ODS, tak mu prý v sociální demokracii od začátku zajišťoval výhodné pozice jeho blízký přítel ze studií a později i kolega na právnické fakultě Zdeněk Koudelka.

Koneckonců Urban v pondělí sám veřejně pro média sdělil, že na webu brzy zveřejní podrobnosti k tomu, jak se Blažek dopustil spolu s Koudelkou trestního jednání, neboť vypracovali v kauze Diag Human jistý znalecký posudek. Oba totiž prý zatajili ministerstvu zdravotnictví odborný posudek a sami vypracovali za třicetinásobek ceny (za 7 a ¾ mil. korun) jiný, avšak nepoužitelný.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: olb

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nový ministr školství Balaš: Děkan plzeňských práv, co podivně přijal „osobnost“ Jana Rumla

20:02 Nový ministr školství Balaš: Děkan plzeňských práv, co podivně přijal „osobnost“ Jana Rumla

Hnutí STAN vybralo za nového ministra školství právníka Vladimíra Balaše. Někdejší ředitel Ústavu st…