Nečas je kmotr, píše publicista Urban jasně

25.07.2012 12:56

Disident, bývalý novinář a publicista Jan Urban se nerozpakuje nazvat premiéra Petra Nečase kmotrem kmotrů. Proč? Prý se stal ochráncem jiných kmotrů - ministrů Petra Bendla, Martina Kuby a Pavla Blažka (všichni ODS). „Přizvání toho posledního do vlády připomíná svým vkusem už jen slavný kongres ´ctihodné společnosti´ Cosa nostra,“ píše Urban na svém blogu na webu Aktuálně.cz.

Nečas je kmotr, píše publicista Urban jasně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus jmenoval na Pražském hradě Pavla Blažka ministrem spravedlnosti

Publicista Jan Urban, který je poslední dobou hlavně známý tím, že stojí ve sporu státu s firmou Diag Human na straně někdejšího obchodníka s krevní plazmou, nemá vůbec rozpaky s drsným slovníkem. V něm nazývá českého premiéra kmotrem kmotrů. „Premiér Nečas je kmotr kmotrů“ ostatně zní i titulek jeho článku na Aktuálně,cz, kde se snaží po svém rozebírat situaci uvnitř ODS.

„Premiér se stal ochráncem kmotrů a sám je tedy kmotrem. Pečuje o lidi spojené s korupcí, podílí se na jejich výchově, a stal se i jejich důvěrníkem a rádcem,“ píše o předsedovi vlády.

Petr Nečas podle něj sice ovládl ODS s jasným příslibem boje proti korupci a očisty této strany od regionálních oligarchií a kmotrů, ale pokud vůbec někdy chtěl bojovat, pak ponižujícím způsobem prohrál - a stal se pouze otřesně přesnou kopií Miloše Zemana, který jako premiér vyhlašoval akci Čisté ruce. .

„Dnešní premiér je obětí paniky ´ctihodné společnosti´, která ovládla českou politiku v devadesátých letech, a které se nyní poprvé v životě nedaří mít policii, státní zastupitelství a soudy zcela pod kontrolou. Propukl nakažlivý strach z konce beztrestnosti,“ míří také Urban ostrý slovní šíp do centra modré občanskodemokratické strany.

Připomíná to sešlost Cosa nostra v hotelu Grand Concourse v Bronxu

„A tak se v Nečasově vládě jen během několika měsíců objevili hned tři krajští kmotři – dnešní ministři Bendl, Kuba a Blažek. Přizvání toho posledního do vlády připomíná svým vkusem už jen slavný kongres ´ctihodné společnosti´ Cosa nostra v hotelu Grand Concourse v Bronxu, kam v květnu 1931 pozval capo di tutti capi Salvatore Maranzano na čtyři sta představitelů mafiánských rodin z celých Spojených států, aby se dohodli na novém pořádku věcí,“ upozorňuje dále publicista.

Podle něj ale mafie – tím nejspíše myslí tu modrou - považující sama sebe za ctihodnou společnost, se odmítá podřídit demokracii a právu, pokud na nich nemůže profitovat. „Odmítá nezávislost orgánů činných v trestním řízení a veřejnou kontrolu. Premiér se stal ochráncem kmotrů a sám je tedy kmotrem. Pečuje o lidi spojené s korupcí, podílí se na jejich výchově, a stal se i jejich důvěrníkem a rádcem,“ uzavírá pak k jménu Nečas publicista.

Blažek umí zabránit  vyšetřování
 

Dál se v článku zaobírá Pavlem Blažkem, jehož nazval dokonce  „Donem Pablo“. Tuto přezdívku prý nový ministr spravedlnosti získal již ve svém domovském Brně. Blažek je podle Urbana známý tím, že se v minulosti s největší pravděpodobností dopustil hned několika trestných činů a nechal za sebou miliardové škody.

„Přesto dokázal zbohatnout a propracovat se na politickou špičku. S takovou kvalifikací má pro ´protikorupčního´ premiéra Nečase cenu zlata. Nikdo jiný nedokáže tak rychle a tak efektivně zamezit jakémukoliv vyšetřování s politikou propojené korupce, jako někdo, kdo na tom musí mít osobní zájem. Proto hned od počátku blokuje jmenování doktorky Bradáčové vrchní státní zástupkyní v Praze. Proto se bude snažit donutit Nejvyššího státního zástupce Zemana k rezignaci,“ dodal publicista s tím, že pokud se TOP 09 neodváží bouchnout do stolu a nepostaví proti Blažkovi hrozbu odchodu z vlády, bude korupcí sežrána i ona a s konečnou platností ztratí smysl.

Nakonec ještě připomenutí. O Blažkovi Urban psal již ve svém minulém blogu, který nazval  „Ministr Pavel Blažek – hlupák, nebo podvodník.“ V tomto blogu připomíná, že přestože je Blažek člen ODS, tak mu prý v sociální demokracii od začátku zajišťoval výhodné pozice jeho blízký přítel ze studií a později i kolega na právnické fakultě Zdeněk Koudelka.

Koneckonců Urban v pondělí sám veřejně pro média sdělil, že na webu brzy zveřejní podrobnosti k tomu, jak se Blažek dopustil spolu s Koudelkou trestního jednání, neboť vypracovali v kauze Diag Human jistý znalecký posudek. Oba totiž prý zatajili ministerstvu zdravotnictví odborný posudek a sami vypracovali za třicetinásobek ceny (za 7 a ¾ mil. korun) jiný, avšak nepoužitelný.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: olb

Jan Kuchař byl položen dotaz

Co říkáte na tento návrh?

Pořádně slyšíme o úsporách, ale nikdo z politiků nejde příkladem. Jestli není možné, abyste si zmrazili platy – prý kvůli tomu, že by se to týkalo třeba i soudců, proč ještě nikdo nepřišel s tím, aby se platy politiků staly samostatnou skupinou? Pak by bylo přeci vše vyřešeno. Není vše ostatní z vaš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Milan Drobný mezi zpěvem promluvil o Ukrajincích. Tak, že mu hned začali volat novináři

19:44 Milan Drobný mezi zpěvem promluvil o Ukrajincích. Tak, že mu hned začali volat novináři

Někdejší člen zemanovců, zpěvák Milan Drobný poskytl rozhovor serveru iDnes.cz. Mimo jiné uvedl, že …