Nečas oznámil ostré pokuty pro ty, co dělají hlouposti při povodních

10.06.2013 13:21

Ústřední povodňová komise zakázala plavbu všech plavidel v oblastech, kde platí druhý nebo třetí stupeň povodňové aktivity. Oznámil to premiér Petr Nečas na brífinku po zasedání ústředního krizového štábu.

Nečas oznámil ostré pokuty pro ty, co dělají hlouposti při povodních
Foto: Repro ODS
Popisek: Petr Nečas v Zálezlicích

Porušení tohoto nařízení se bude trestat pokutami až ve výši 20 tisíc korun, v případě ohrožení bezpečnosti druhých osob může mít postih dokonce trestněprávní charakter. „Toto snad odradí nezodpovědné lidi od nezodpovědného chování,“ pronesl Nečas.

Premiér dále prozradil, že ústřední krizový štáb se zabýval otázkou usnadnění vydávání dávek pomoci v hmotné nouzi. „Pro zrychlení přístupu k těmto dávkám jsme se rozhodli, že jako důkaz o postižení povodněmi budou akceptována i čestná prohlášení jednotlivých osob,“ upřesnil.

Nečas také připomněl částku 300 milionů korun uvolněnou na nezbytné náklady. Státní správa hmotných rezerv jedná o dalších zhruba 130 milionů korun v materiálním plnění.

V rozbouřené řece zemřel další člověk

Policejní prezident Martin Červíček uvedl, že letošní povodně už mají svou jedenáctou oběť. Stal se jí mladík, který v noci na pondělí spadl v Sušici do řeky Otavy. Jeho bezvládné tělo odnesla řeka až do Žichovic, z vody ho hasiči vytáhli na lanech. V souvislosti s povodněmi policie prý řeší už šestnáct trestných činů, které souvisí zejména s rabováním v evakuovaných oblastech.

Čtyři osoby jsou navíc stále pohřešované, i z tohoto důvodu proto Červíček zákaz plaveb vítá. „Varovali jsme vodáky před rozvodněnými řekami, ale často marně. Proto věřím, že tento zákaz a hrozba trestu je konečně odradí od hazardního přístupu,“ dodal závěrem.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mluvčí elfů: Když mluví o svobodě Volný, není to, jako když o ní mluvil Václav Havel. Diskutovat může jen seriózní partner

18:48 Mluvčí elfů: Když mluví o svobodě Volný, není to, jako když o ní mluvil Václav Havel. Diskutovat může jen seriózní partner

Společnost pro obranu svobody projevu (SOSP) má nového nepřítele – internetovou skupinku tzv. Českýc…