Nečas s Cameronem pojedou na summit v Bruselu vlakem

22.02.2012 18:29

Premiér Petr Nečas (ODS) koncem měsíce navštíví Velkou Británii, kde se setká s britským předsedou vlády Davidem Cameronem. Politici pak společně zamíří na summit EU, který se bude konat 1. března v Bruselu. Na jednání pojedou netradičně vlakem.

Nečas s Cameronem pojedou na summit v Bruselu vlakem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Nečas

Nečas navštíví Velkou Británii už od 29. února, kdy se zúčastní vzpomínkového večera na počest nedávno zesnulého prezidenta Václava Havla. První březnový den jej dopoledne čeká vystoupení na investičním fóru a pak setkání s Cameronem.

Smlouvu podepsat nechtějí

Oba předsedové vlád pak vlakem společně přesunou z londýnského nádraží St. Pancras do Bruselu. Využijí tak spoj Eurostar jezdící pod kanálem La Manche.

ČR a Velká Británie se jako jediné země EU odmítly připojit ke smlouvě o fiskální odpovědnosti zemí eurozóny, kterou by ostatních 25 zemí unie mělo na počátku března v Bruselu podepsat. Cílem smlouvy je přispět k řešení současné dluhové krize především v zemích eurozóny posílením fiskální disciplíny a koordinace hospodářských politik členských států EU.Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvod, tunel a Witowská. Babiš sejmul víc lidí najednou

19:23 Podvod, tunel a Witowská. Babiš sejmul víc lidí najednou

Tradičně jako každý týden i první neděli po volebním víkendu předseda vlády Andrej Babiš přivítal sv…