Nečas s Kalouskem šetří. Z důchodců chtějí vytáhnout sedm miliard

20.07.2012 22:26

Pracující důchodci by měli od ledna 2013 přijít o daňový bonus. Kabinet si tímto krokem slibuje inkaso sedmi miliard korun do státního rozpočtu během následujících tří let.

Nečas s Kalouskem šetří. Z důchodců chtějí vytáhnout sedm miliard
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senior se vrací z nákupu

Asi 80 tisíc penzistů, kteří chodí do zaměstnání, si od příštího roku pohorší.  Měli by přijít o možnost slevy na dani pro pracující důchodce. Vláda počítá, že tak v příštích třech letech získá z daní z příjmu seniorů  navíc sedm miliard korun. Uvádí to zpráva k vládnímu úspornému daňovému balíčku, který bude projednávat Senát.

Důchodci  nemají nárok

Plánovaná změna vrací zemi před rok 2008, od něhož mohli pracující penzisté základní slevu na dani uplatňovat. Od příštího roku by o ni měli dočasně na tři roky přijít. Podle návrhu by ji mohli získat znovu od ledna 2016. Nyní činí sleva 2070 korun měsíčně.

Záměr kritizuje Rada seniorů ČR. Podle jejího předsedy Zdeňka Pernese  dopadne změna na 157.000 pracujících penzistů. Rada už požádala předsedu Senátu, aby horní komora pro vládní návrhy a novely nehlasovala. 

Platy poslanců, politiků a soudců by mohly být naopak vyšší. O více než deset tisíc korun by si mohli polepšit poslanci a senátoři. Návrh je reakcí na nedávné odmítavé stanovisko Ústavního soudu ke snižování platové základny soudců.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ann

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ožrala zlodějský! Kalousek neuspěl s žalobou na Babiše. A znovu spustil o lžích, kterým prý čelí

16:16 Ožrala zlodějský! Kalousek neuspěl s žalobou na Babiše. A znovu spustil o lžích, kterým prý čelí

Okresní soud pro Prahu-západ dnes rozhodl, že šéf hnutí ANO a současný premiér Andrej Babiš (ANO) se…