Nechceme do vlády, hlavně musíme prosadit své zákony, zopakoval Babiš

26. 10. 2013 16:21

Předseda hnutí ANO 2011 je zatím spokojený s dosavadním výsledkem voleb. Slibuje si od nich zastavení nástupu levice s podporou komunistů. Do vlády ale Andrej Babiš nutně nechce.

Nechceme do vlády, hlavně musíme prosadit své zákony, zopakoval Babiš
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš
reklama

„Vypadá to nadějně, je to příjemné, ale ještě není konec, tak to nechci moc dlouho komentovat,“ řekl Andrej Babiš, viditelně potěšený. „Pokud by to tak zůstalo, tak my bychom byli strašně rádi, že bychom zastavili nástupu levice s podporou komunistů,“ dodal ve chvíli, kdy se hlasy ANO blížily k 19 procentům.

„My jsme vždycky říkali, že nechceme do vlády, že chceme hlavně v parlamentu prosadit ty zákony,“ komentoval možnou koalici Babiš. Podle něj je zvykem, že parlamentní strany něco říkají před volbami, ale pak činí jinak. Takto to ale u ANO nebude.

AKTUÁLNÍ VÝSLEDKY VOLEB: Sčítání hlasů minutu po minutě

 „Já to budu navrhovat, jsme samozřejmě demokratické hnutí,“ dodal, že ale záleží na rozhodnutí výboru. Babišovo hnutí chce prý hlavně začít zákony prosazovanými Rekonstrukcí státu.

„Určitě nepodpoříme strany TOP 09 a ODS, které pro nás symbolizují korupci bohužel pravicových vlád,“ dodal k možné spolupráci. Stejně tak KSČM je pro Babiše nepřijatelná. U ostatních neví, sice si neumí představit, že by ČSSD podpořili, ale vyloženě to nezavrhl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pavel Novotný v ráži: Vyzkoušel jsem všechny dostupné drogy. Uprchlíci? Vstřebali bychom sto tisíc. Já bych zvládnul deset

22:22 Pavel Novotný v ráži: Vyzkoušel jsem všechny dostupné drogy. Uprchlíci? Vstřebali bychom sto tisíc. Já bych zvládnul deset

Starosta pražských Řeporyjí a významný politik ODS Pavel Novotný přišel podebatovat do Studia svobod…