Nechci vládě dávat knížecí rady, ať řeší Šluknovsko sami, říká Klaus

13.09.2011 15:21

Podle prezidenta Václava Klause není nutné, aby na Šluknovsko přijel premiér Petr Nečas. Stojí si dál ale za svým názorem, že by se situace měla řešit silou, jinak budou spory pokračovat.

Nechci vládě dávat knížecí rady, ať řeší Šluknovsko sami, říká Klaus
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus
reklama
"Nechci vládě dávat žádné knížecí rady, vždyť už tam jednoho knížete mají, ať si to řeší sami. Nemyslím si ale, že by hrálo roli to, jestli tam premiér dojel, nebo nedojel," řekl prezident Václav Klaus k situaci na Šluknovsku.

Starostové ze severu Čech jsou totiž už nervózní, že je pořád nenavštívil premiér Petr Nečas. "Vaše mlčení v nás vzbuzuje obavy, že naše problémy buď nechcete, nebo neumíte řešit, anebo v horším případě, že nemáte zájem je řešit," psali premiérovi v otevřeném dopise.

Sledujeme téma Šluknovsko

Klaus nyní zopakoval, že zásah silou je v severních oblastech nezbytný. Zároveň je ale podle něj velkým problémem vytváření ghett. Nečas se podle Klause ale na Šluknovsko vydávat nemusí, souhlasí tak s názorem premiéra.

"Až se zavedou konkrétní opatření a zhodnocení, pak já jako předseda vlády zhodnotím situaci," řekl totiž před několika dny ke Šluknovsku Nečas.

S tímto projevem dnes vystoupil Klaus v Kyselce v Karlovarském kraji. Čekala zde na něj petice s 14 000 podpisy kvůli obnově lázní v obci. Petici však Klaus označil za zmanipulovanou a možnost lázní v budoucnu za nereálnou.

"Při vší úctě k lázním Kyselka, není to Karlštejn," poznamenal Klaus. "Prezident vmetl do tváře všem lidem, kteří podepsali petici, že oni jsou těmi, kteří mohou za stav Kyselky," kritizoval zástupce Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR Pavel Ries.

Čtěte více:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svět potřebuje Hitlera, vzkázal Izraeli korespondent CNN. Vyletěl a je šťastný

14:50 Svět potřebuje Hitlera, vzkázal Izraeli korespondent CNN. Vyletěl a je šťastný

Pákistánský novinář Adeel Raja má ohledně izraelsko-palestinského konfliktu jasno. „Dnešní svět potř…