Nedělejte stejnou chybu jako Hitler. Jestli pozvednete meč proti Rusku, zemřete, varuje Západ Ramzan Kadyrov

25.06.2018 9:07

Vůdce Čečenců varuje před tím, aby „nepřátelé Ruska“ opakovali chyby z minulosti. Kadyrov vyzývá Západ, aby se vyvaroval provokování Ruska, a připomíná osud Adolfa Hitlera, informuje kremelská státní televize Russia Today, která cílí především na západní publikum.

Nedělejte stejnou chybu jako Hitler. Jestli pozvednete meč proti Rusku, zemřete, varuje Západ Ramzan Kadyrov
Foto: Facebook Ramzana Kadyrova
Popisek: Ramzan Kadyrov
reklama

Hlava Čečenské republiky pronesla, že by bylo mylné opakovat Hitlerovy chyby a provokovat Rusko bez poučení z historických neúspěšných pokusů o jeho dobytí. Kadyrov tato slova napsal na svůj blog při příležitosti nedávného 77. výročí napadení Sovětského svazu nacistickým Německem. „Hitler plánoval, že během několika měsíců dostane Rusko na kolena. Chtěl vojenskou přehlídku na Rudém náměstí, ale mýlil se, když se domníval, že jeho hlavním cílem je dobýt Moskvu,“ napsal Kadyrov.

Anketa

Který předseda vlády sousedního státu je vám nejsympatičtější?

91%
hlasovalo: 6549 lidí

„Je pravda, že během války německé jednotky dosáhly až k Moskvě, Leningradu a Stalingradu. Ale Hitler nemluvil rusky a neznal ruskou historii. Jinak by musel znovu zapřemýšlet nad tím, zda se opravdu vydat stejnou cestou, jakou před ním kráčeli Francouzi, Švédové, Poláci a jiní,“ pokračuje Kadyrov. Podle něj Hitler svůj život ukončil „hanebně, stejně jako ostatní agresoři před ním“.

Vůdce Čečenců napsal, že během obléhání Stalingradu přišlo o život nebo bylo zajato na 300 000 německých vojáků. Připomněl, že nakonec došlo ve válce k obratu a Rusové dobyli Berlín. „Hitler nevěděl nic o naší historii, ale dnešní politici, kteří tak rádi vyslovují výhrůžky směrem k naší zemi, by si měli prostudovat staré kroniky, aby neopakovali chyby svých předků. Jinak budou jejich jména navždy na seznamu těch, kteří proti Rusku pozvedli své meče a mečem také zemřeli,“ napsal Kadyrov, parafrázujíc rčení ze 13. století, připisované ruskému princi Alexandru Něvskému.

Původní text najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Marek Korejs

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hnus minulosti. A Poche. Pláč za Petříčka rázně přerušen

7:54 Hnus minulosti. A Poche. Pláč za Petříčka rázně přerušen

Po prohraném boji o předsednictví ČSSD se ministr Tomáš Petříček bude zřejmě poroučet i z funkce min…