Nedělní debaty zaostří na Ratha. Diváci na internetu: Jen kapka v moři

27.05.2012 10:25

Pravidelné nedělní diskusní pořady České televize a Prima family ovládne kauza Rath. V Partii vystoupí ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) a jeho stínový protějšek z ČSSD Jan Hamáček. Hosty Otázek Václava Moravce budou ministr vnitra Jan Kubice a stínový ministr ČSSD Jeroným Tejc.

Nedělní debaty zaostří na Ratha. Diváci na internetu: Jen kapka v moři
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

Většina otázek, na které budou dnešní hosté odpovídat, bude mít souvislost s kauzou Rath. Jak v Otázkách Václava Moravce, tak v Partii Jana Punčocháře budou převládat témata případného omezení imunity poslanců, postup policie v případu bývalého hejtmana Davida Ratha, práce a personální obsazení protikorupční jednotky nebo využívání policejních odposlechů.

Mezi uživateli sociálních sítí se již rozpoutala živá diskuse nad těmito tématy, je znát, že Rathův případ skutečně rezonuje ve společnosti a stále vzbuzuje vlny ohlasů. Myslí si lidé, že politici se díky zpětné kontrole více hlídají, nebo je to netrápí? Je zatčení a obvinění Davida Ratha a skupiny osob kolem něj jen výkřikem do tmy, nebo policie a justice opravdu začínají dělat to, za co si je platíme? Nejen o tom se baví fanoušci OVM.

"Zatčení pana Ratha je pouze výkřikem do tmy. Pokud z nějakého důvodu nebude někdo tlačit, aby někteří zločinci byli usvědčeni, policie to sama dělat nebude. V policii není dostatek lidí morálně na úrovni. Za zvážení stojí i existující praxe, jestli se děje někde něco nelegálního, můžete na místo činu přivolat pouze místní policii z patřičného obvodu a jestli pachatelé trestních činů mají s místní policií dobré vztahy, nepomůže Vám ani existence důkazů, ty se nějak popřou, zamlží nebo zamlčí," píše na facebooku divačka OVM Vladimíra Lokšová.

Rath je jen kapka v moři

"Osobně si myslím, že chycení pana Ratha je jen kapkou v moři podvodů kolem nákupu Pandurů, Tater, Gripenů, nebo jiných předražených a neprůhledných státních zákázek, které nikdo nemá potřebu dotáhnout do konce. Lidé za ně odpovědní by podle mě měli sedět ve vyšetřovací vazbě do doby, než se záležitost vysvětlí a ne zastávat důležité posty ve statní správě, a navštěvovat televizní pořady. Doufejme také, že se jednoho dne dostane mimo zákon doping firem zvaný lobing," přidává svůj názor uživatel pod jménem Fred Roggers.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havel utopený ve splašcích? Michael Žantovský ohromil: Příměr o exprezidentovi. A o čem snil v dětství

20:13 Havel utopený ve splašcích? Michael Žantovský ohromil: Příměr o exprezidentovi. A o čem snil v dětství

Před třiceti lety se v těchto místech scházeli poslanci, kteří dávali právní rámec sametové revoluci…