Neff hodnotí start očkování: Míra bordelu se nevymyká obvyklému standardu

16.01.2021 16:38

Spisovatel Ondřej Neff hodnotí průběh vakcinace v Česku a varuje vládu, že kampaň na podporu očkování bude spíš k smíchu než k užitku.

Neff hodnotí start očkování: Míra bordelu se nevymyká obvyklému standardu
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Ondřej Neff

Část lidí, kteří se dívají na sklenici piva, ze které se už někdo napil, řekne, že sklenice je napůl prázdná. Lidé z opačného tábora řeknou, že je napůl plná. Záleží na tom, jestli situaci hodnotí spíš pesimisticky, nebo spíš optimisticky. Faktem je, že se z té sklenice někdo napil.

Anketa

Necháte se očkovat proti covidu-19? (Ptáme se od 14. 1. 2021)

44%
49%
hlasovalo: 15353 lidí
Ondřej Neff na serveru Neviditelný pes napsal, že v Česku před časem začalo očkování a v pátek se oficiálně rozběhl systém k očkování. Podle spisovatele se dalo čekat, že hned první den nastane nápor na registrační systém a že se tisíce lidí budou potýkat se zklamáním, že nebudou očkovány hned první den.

„Míra bordelu se nevymyká obvyklému standardu. Co je zjevné a na čem se může ušetřit: nemá smysl dělat nějakou propagaci. Zatím je zájem větší než sám produkt. Cílit propagaci na lidi, kteří nemají zájem, to vůbec nemá smysl. Ty, kteří váhají, nevěří, pochybují, ty přesvědčí výsledky. Až se to rozběhne a až se snad projeví pozitivní dopady (a pozor: to nepůjde rychle, to nepůjde v řádu týdnů), pak třeba změní názor. Slogany typu STŘÍKAČKA JE KLÍČ KE KLIDNÉMU ŽIVOTU budou spíš k smíchu než k užitku,“ varuje Neff.

Nabízí se podle něj otázka, co se bude dít, až někdo nepřijde na svůj termín očkování. Budou odchytáváni náhodní zájemci na ulici? Nebo lékař zavolá někomu známému?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zelináři! Zahradil přetáhl firmy mávající duhovou vlajkou spisem Václava Havla

17:04 Zelináři! Zahradil přetáhl firmy mávající duhovou vlajkou spisem Václava Havla

Europoslanec z ODS Jan Zahradil se vyjádřil k duhové České poště a ke Komerční bance, která ve své r…