Nefunguje software? Použije tužku a papír, radí úřadu práce Drábek

18.02.2012 20:31

Problém s nefungujícími počítačovými aplikacemi nového systému výplaty sociálních dávek na úřadech práce se rozhodlo ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) vyřešit radou, aby úředníci v případě nouze používali tužku a papír.

Nefunguje software? Použije tužku a papír, radí úřadu práce Drábek
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek v pořadu Hydepark

Deník Právo má k dispozici dopis z letošního 26. ledna, ve kterém ředitel odboru koncepcí trhu práce na MPSV Štefan Duháň píše generálnímu řediteli Úřadu práce ČR Jiřímu Kubešovi, že kvůli nefunkčnosti softwaru pro vyřizování žádostí o povolení k zaměstnání cizinců mají pracovníci úřadu používat jen papír a tužku.

Sešity v krabicích

Pro případ, že by nebyla funkční aplikace Zaměstnanost – úloha 040, má pracovník „zaevidovat žádosti o povolení k zaměstnání do zvlášť určeného sešitu, přidělit každé žádosti číslo, žádosti zpracovat ve Wordu a přidělit vypracovanému rozhodnutí číslo podle pořadí evidence v sešitě“.

Až aplikace začne fungovat, což se podle informací Právem oslovených pracovníků úřadu dosud nestalo, úředník „jako první zpracuje žádosti ze sešitu s dodržováním pořadí přidělených čísel a do poznámky v nové aplikaci uvede „zpracováno ve Wordu“ a napíše číslo, které bylo ve Wordu přidělené“.

„Sešity shromažďujeme v krabicích od banánů a čekáme, až aplikace budou fungovat a my začneme záznamy přenášet z papíru do počítače,“ řekla už ve čtvrtek Právu pracovnice jedné z poboček úřadu práce.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V Brně to vře. Hnutí Žít Brno se přihlásilo o uprchlíky z Itálie a je zle: Vlastizrada. Proto ty tisíce volných bytů...

16:47 V Brně to vře. Hnutí Žít Brno se přihlásilo o uprchlíky z Itálie a je zle: Vlastizrada. Proto ty tisíce volných bytů...

Hnutí Žít Brno volá po přijímání migrantů do Česka a už přicházejí reakce. O slovo se hlásí mimo jin…