Nehlasujte proti své zemi, vyzval Jourovou v dopisu Petr Mach. A obyvatele ČR žádá...

12.06.2017 18:55

Europoslanec Petr Mach se rozhodl napsat dopis eurokomisařce Věře Jourové. A všechny Čechy, Moravany a Slezany vyzval, aby učinili totéž. Kvůli kvótám na uprchlíky.

Nehlasujte proti své zemi, vyzval Jourovou v dopisu Petr Mach. A obyvatele ČR žádá...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Petr Mach

Europoslanci Petru Machovi se ani trochu nelíbí, že se Evropská komise chystá vyšlápnout si na Českou republiku, neboť nechce přijímat uprchlíky na základě odhlasovaných kvót. Mach má za to, že Jourová, kterou nominovalo hnutí ANO Andreje Babiše, by se neměla podílet na nepřijatelném nátlaku na svou vlast. Rozhodl se jí kvůli tomu napsat dopis, který má server ParlamentníListy.cz k dispozici. Navíc vyzval všechny Čechy, Moravany a Slezany, aby učinili totéž.  

„Paní komisařko, hlasujte prosím proti návrhu na uvalení sankcí na Českou republiku. Migranty bez nejasného původu považuji s ohledem na četné teroristické atentáty páchané migranty v západní Evropě za obrovské bezpečnostní riziko pro naši zemi. Není to jen názor euroskeptiků, myslí si to také česká vláda, český parlament a široká česká veřejnost,“ zdůraznil Mach.

„Rozhodnutí EU považuji za arogantní diktát a mám za to, že šlo nad rámec pravomocí, které Evropské unii dává smlouva o fungování EU. Paní komisařko, nepodílejte se svým hlasem na arogantním pošlapávání suverenity a ohrožování bezpečnosti České republiky, která vás do Evropské komise vyslala,“ žádá Jourovou.

Petr Mach Věře Jourové doslova napsal:

„Vážená paní komisařko Jourová,

Podle slov předsedy Evropské komise Jeana Claude Junckera bude tento týden Evropská komise jednat o návrhu na zahájení řízení s Českou republikou pro neplnění rozhodnutí EU o přerozdělování migrantů. Řízení má vyústit v sankce uvalené na Českou republiku Evropským soudním dvorem.

Paní komisařko, hlasujte prosím proti návrhu na uvalení sankcí na Českou republiku.

Migranty bez nejasného původu považuji s ohledem na četné teroristické atentáty páchané migranty v Západní Evropě za obrovské bezpečnostní riziko pro naši zemi.

Není to jen názor euroskeptiků, myslí si to také česká vláda, český parlament a široká česká veřejnost.

Rozhodnutí EU považuji za arogantní diktát a mám za to, že šlo nad rámec pravomocí, které Evropské unii dává smlouva o fungování EU.

Paní komisařko, nepodílejte se svým hlasem na arogantním pošlapávání suverenity a ohrožování bezpečnosti České republiky, která vás do Evropské komise vyslala.

S pozdravem,

Petr Mach

poslanec Evropského parlamentu“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Z toho, co dělá Ovčáček, mám hrůzu. Rychetský drtil Hrad a řekl, kdo dnes v Česku kontroluje moc

17:05 Z toho, co dělá Ovčáček, mám hrůzu. Rychetský drtil Hrad a řekl, kdo dnes v Česku kontroluje moc

Hostem nedělní Partie televize Prima byl předseda Ústavního soudu ČR Pavel Rychetský. Zhodnotil třic…