Nejdéle sloužící polský europoslanec se neudržel. Tohle v Bruselu a Berlíně bude vařit krev

25.09.2021 15:02

Zkušený polský europoslanec Jacek Saryusz-Wolski rozebral Evropskou unii. Její instituce jsou prý dnes zcela zjevně ovládány Německem, a ostatní se musí přizpůsobovat. EU již údajně také není společenstvím míru, ale ukradlo ji germánsko-liberální křídlo! Zachrání Evropu Polsko jako před stovkami let v bitvě u Vídně?

Nejdéle sloužící polský europoslanec se neudržel. Tohle v Bruselu a Berlíně bude vařit krev
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Jacek Saryusz-Wolski

„Evropská unie je dnes vykolejeným projektem, který se stal utlačovatelským vůči členským státům,“ řekl v rozhovoru pro web Sieci Jacek Saryusz-Wolski, jeden z nejdéle působících polských poslanců Evropského parlamentu.

EU ovládají podle Wolského jen ty nejmocnější státy, zejména prý Německo. Tento „direktoriát největších národů“ podle polského politika začal projevem německé kancléřky Angely Merkelové v Bruggách v roce 2010, když hovořila o „unijní metodě“. Také „politická komise“ Jean-Clauda Junckera se údajně chovala v tom smyslu, „že komise již není strážcem smluv, nebude se snažit být neutrálním arbitrem, nebude měřit všem stejným metrem a místo toho bude prosazovat myšlenky těch, kteří dominují uvnitř komise,“ řekl Saryusz-Wolski.

„Dnes jsou Spojené státy evropské nastaveny otevřeně tak, že vedení zajišťují nejmocnější státy. A očekává se, že ostatní budou poslouchat a následovat,“ vysvětloval europoslanec. „Zpolitizovaná komise a další unijní instituce si přivlastnily evropské velmoci. Jedná se o zásadní změnu, která projekt vykolejila. Unie, ke které jsme se připojili, již neexistuje,“ řekl a dodal: „V tomto bodě, když si myslíme, že rozhoduje ‚Brusel‘, musíme si uvědomit, že dnes to často znamená ‚Berlín‘.“

Anketa

Jste pro zákaz prodeje aut se spalovacími motory v roce 2035, jak chce EU?

1%
hlasovalo: 19289 lidí
Saryusz-Wolski také představil akční plán, dle kterého je nutné „znovu získat EU tak, jak tomu bylo kdysi, musíme se vrátit ke kořenům a zakladatelům, jako Schumann a De Gasperi“. Polsko by se podle europoslance nemělo snažit Unii opustit, ale změnit ji. „Stojíme před dalším úkolem: obnovit unesenou Evropu jako v řeckém mýtu,“ řekl. „V tuto chvíli byla Evropa unesena býkem germánsko-liberálně levicových křídel. Musíme zachránit Evropu jako kdysi ve Vídni v roce 1683, tentokrát musíme Evropu zachránit před sebou samou,“ dodal.

Saryusz-Wolski také uvedl, že EU dnes proti svým členským státům vyvíjí nepřiměřené tlaky za pomoci různých právních, finančních a kulturních nástrojů. „Dnešní EU přešla z komunity míru a spolupráce do Unie, která je hádavá a trestající.“

Jacek Saryusz-Wolski byl zvolen do Evropského parlamentu v letech 2004, 2009 a 2014 jako kandidát Občanské platformy. V roce 2019 byl také zvolen do Evropského parlamentu jako kandidát Práva a spravedlnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan David vysvětluje: Kurze odstřelili? Vadily názory na migraci. Byl najat muž na špinavou práci. Za ohromné peníze

9:23 Ivan David vysvětluje: Kurze odstřelili? Vadily názory na migraci. Byl najat muž na špinavou práci. Za ohromné peníze

Poslanec Evropského parlamentu Ivan David (SPD) sepsal komentář o hluboké nenávisti „hluboké unie“ a…