Nejedlý: Zemanovo zdraví? V Rusku se říká „Nesuďme zdraví ostatních. Když se o ně budeme starat, ta kletba dopadne na naše blízké“

12. 10. 2017 8:40

Zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana je přetřásaným tématem již delší dobu. Nyní se k němu vyjádřil jeho poradce Martin Nejedlý, a to pro server Neovlivní.cz. „Nic na Zemana nemáte, tak řešíte jeho zdraví,“ podotkl Nejedlý.

Nejedlý: Zemanovo zdraví? V Rusku se říká „Nesuďme zdraví ostatních. Když se o ně budeme starat, ta kletba dopadne na naše blízké“
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Prezident Zeman na zasedání Rady Evropy ve Štrasburku vypadal unaveně, což tvrdí i politici, kteří byli vystoupení hlavy státu přítomni. Jeho tým však podle serveru Neovlivní.cz trvá na tom, že Zeman je v dobré kondici.

„Absolvoval komplexní vyšetření. A nebylo to vyšetření, o kterém se vyprávějí vtipy, jak přijde pacient k lékaři, otevře pusu a ten řekne, že je všechno v pořádku. Sice je známo, že pan prezident nerad chodí k lékaři, i třeba takový odběr krve je pro něj poněkud problematický, ale bylo mu odebráno krve dost na to, aby mohly být všechny testy provedeny. Nechci hovořit o detailech, ale musím říct, že bych chtěl být v takové kondici jako pan prezident,“ poukazuje poradce Zemana Nejedlý. Podle jeho slov byli pak všichni zbaveni obav, že je zapotřebí něco řešit. 

Jediným tématem zdravotního stavu Zemana tak podle Nejedlého zůstává neuropatie.

Původní text ZDE.

„Pobyt v Rusku ve mně mimo jiné zanechal přísloví, které zní ve smyslu: Nesuďme zdraví ostatních. Když se o ně budeme starat, ta kletba dopadne na naše blízké,“ poznamenal také Nejedlý se slovy, že jde zkrátka o uměle vytvořenou bublinu. 

„Znepokojuje mě, kolik drzosti, nelidskosti je v novinářích, že jedno jediné téma, které se hrálo, je zdraví pana prezidenta. Já si to překládám tak, že nic jiného na něj není. Takže když se rozeběhne diskuse, zda prezident bude kandidovat, je tu na stole okamžitě téma, jak dát voličům najevo, že prezident už nemá být zvolen. A to téma je, že se začne zpochybňovat jeho zdraví. Řekl bych, že to je amorální,“ uzavřel Nejedlý.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jiného názoru je však třeba poslankyně a lékařka Gabriela Pecková (TOP 09). „Jako lékařka mohu říci, že mi do ordinace chodí množství stejně starých lidí, jako je pan prezident, ve výrazně lepší kondici,“ podotkla pro Lidové noviny.

A jak LN dodávají, zdravotní problémy ve Štrasburku přiznal po první otázce z pléna i samotný Zeman. „Skoro neslyším. Mluvte, prosím, pomalu a nahlas,“ uvedl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

17:25 Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

REPORTÁŽ Před třiceti lety zanikla StB a stále je co objevovat, zejména hrůzy. „Už za svou touhu po …