Nejen že nás zesměšňuje ve Švýcarsku, on je to ještě anticiganista. Další nálož Ransdorfovi, tentokrát od Petra Uhla

9. 12. 2015 23:45

Ke kritikům europoslance Miloslava Ransdorfa (KSČM) se přidal i levicový publicista Petr Uhl. Tentokrát nikoliv kvůli jeho kauze ve švýcarské bance, ale kvůli údajnému Ransdorfovu anticiganismu. Uhl se o tom rozepsal na webu Romea.cz.

Nejen že nás zesměšňuje ve Švýcarsku, on je to ještě anticiganista. Další nálož Ransdorfovi, tentokrát od Petra Uhla
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Uhl
reklama

Uhl uvedl, že Ransdorfa veřejně kritizuje pro jeho anticiganismus už dvacet let. „V roce 2005 schválil Evropský parlament výzvu české vládě, aby zrušila vepřín stojící na místě protektorátního koncentračního tábora v Letech na Písecku. Návrh výzvy tam pomáhal prosadit zelený europoslanec Milan Horáček. A Ransdorf, už tehdy člen tohoto parlamentu, k tomu řekl doslova: ‚Jako historik vím, že se ohledně Letů bezuzdně lže. Žádný skutečný koncentrák tam nikdy nebyl,‘“ připomněl Uhl s tím, že Ransdorf v tom byl na jedné lodi s prezidentem republiky Václavem Klausem. Ten tehdy řekl, že tábor v Letech nebyl zřízen primárně pro Romy, ale pro ty, kdo odmítali pracovat.

Podle Uhla se Ransdorf svým výrokem možná dopustil trestného činu popírání genocidy. „Proto jsem na něj podal nejvyšší státní zástupkyni Marii Benešové trestní oznámení, i když jsem dobře věděl, že stíhán nebude,“ uvedl s tím, že státní zastupitelství tehdy aspoň mohlo požádat Evropský parlament o vydání jeho poslance k trestnímu stíhání. „Ale ani to se nestalo,“ posteskl si Uhl.

Celý text je ZDE

Uvedl také, že Ransdorf a „další nacionalisté“ byli i v roce 2005 proti tomu, aby v Letech vzniklo na místě velkovýkrmny prasat za pomoci české vlády důstojné pietní místo. „Československé a české státní orgány tu vždy zamlčovaly, že celý chod zdejšího koncentračního tábora, zřízeného protektorátní vládou, včetně podmínek vedoucích k epidemii tyfu a vypravování transportů do Osvětimi, organizovaly protektorátní státní orgány, v nichž pracovali téměř výhradně etničtí Češi, a nikoliv tedy orgány říšské,“ napsal Uhl.

Laskavostí firmy to při pietním aktu nesmrdí

Jak dodal, dosavadní památníček, zbudovaný v polovině 90. let v přilehlém lese, asi dvě stě metrů od velkovýkrmny, u něhož se konají vzpomínkové akty, považuje za nedostatečný. „Laskavostí akciové společnosti, která velkovepřín provozuje, se jen při pietním shromáždění ve vepříně vypnou ventilátory, takže to tam za bezvětří ani nesmrdí,“ podotkl Uhl.

Závěrem uvedl, že Ransdorfovi přeje, aby se ukázalo, že „pokus jeho finanční transakce v Curychu nebyl trestný“.

Zároveň přeje jak jemu, tak i sobě a evropské společnosti, i Komunistické straně Čech a Moravy, jejímž je Ransdorf členem, aby se už veřejně ke genocidě Romů nevyjadřoval. „A aby jako poslanec Evropského parlamentu nadále působil dobu co možná nejkratší,“ uzavřel Petr Uhl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost, nezkušená šéfko TOP 09! Markéta Pekarová Adamová narazila. Ústavní právníci stojí za Zemanem

4:40 A dost, nezkušená šéfko TOP 09! Markéta Pekarová Adamová narazila. Ústavní právníci stojí za Zemanem

Slova předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové, že svévolný Zemanův výklad Ústavy nezná mezí, nen…