Nejen zvýšení daní. Andrej Babiš dnes zaskočil publikum ještě dalším kriticky důležitým prohlášením

27.05.2015 13:25

Evropská unie by neměla určovat České republice, kolik migrantů přijmout a odkud. Každý stát má mít vlastní imigrační politiku, uvedl to na dnešním kongresu pro podporu profesionálů v pohostinství Horeka 112 ministr financí Andrej Babiš (ANO). V případě potřeby zahraničních pracovníků by se podle něj mělo Česko obrátit na spřízněné Ukrajince či Slováky.

Nejen zvýšení daní. Andrej Babiš dnes zaskočil publikum ještě dalším kriticky důležitým prohlášením
Foto: Lukáš Ston
Popisek: Fotografování s vicepremiérem
reklama

Evropská komise dnes představí konkrétní podobu svého plánu na rozmísťování žadatelů o azyl do zemí Evropské unie podle určitého kvótového klíče. Návrh, který naráží na výrazný odpor části členských zemí včetně Česka, má pomoci státům na jihu Unie zvládnout nynější výraznou migrační vlnu z afrických zemí.

„My jsme Slované, a pokud je problém na Ukrajině a nenacházíme pracovní sílu u nás, tak bychom měli mít jasnou imigrační politiku i z hlediska asimilace. Slované, proč ne? Možná jsem zase něco řekl blbě, ale celý život používám selský rozum,“ uvedl Babiš. Stejně tak by mohl český pracovní trh podle něj získat pracovníky i mezi Slováky.

Komise podle dostupných informací navrhne rozmístit napříč Unií celkem 40 000 lidí, pocházejících ovšem jen z několika málo třetích států, například zřejmě ze Sýrie či Afganistánu.

Česko většinu opatření podporuje, odmítá ale povinné kvóty na přijímání uprchlíků. Podle státního tajemníka pro evropské záležitosti Tomáše Prouzy (ČSSD) bude Praha v EU usilovat o změnu tohoto navrhovaného mechanismu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je zákon! Železný v ČT vstoupil do hry Zemana a BIS. Nebudou rádi

10:07 To je zákon! Železný v ČT vstoupil do hry Zemana a BIS. Nebudou rádi

Moderátor České televize Jakub Železný si opět po čase vzal na pomoc zákon. Tentokrát tvrdil, že taj…