Nejradši bych mu dal pěstí osobně! Trump řádil v Las Vegas a chtěl se prát

25.02.2016 15:24

Republikánský lídr mezi uchazeči o prezidentský úřad Donald Trump sbírá v primárkách jeden úspěch za druhým. Předevčírem zvítězil v Nevadě s náskokem přes dvacet procent na druhého v pořadí Marca Rubia. Na shromáždění v Las Vegas se ostře vyjadřoval k uprchlíkům a chválil waterboarding.

Nejradši bych mu dal pěstí osobně! Trump řádil v Las Vegas a chtěl se prát
Foto: repro youtube.com
Popisek: Donald Trump, republikánský kandidát na prezidenta USA
reklama

„Naše země musí být bezpečná a musíme uzavřít své hranice. Od začátku říkám, že by sem syrští uprchlíci neměli chodit. Vůbec o nich nic nevíme. Nemáme informace o tom, kdo jsou a odkud vlastně přesně přicházejí, co mají za sebou. Nemají žádné dokumenty a jsou mezi nimi samí mladí muži. Kde jsou ženy a děti? Podívejte se, co za katastrofu uprchlíci způsobili v Německu a Švédsku! Tohle se v naší zemi prostě dít nebude. Naše země bude silnější než kdykoli v historii,“ uvedl Trump

Klíčovým bodem jeho projevu byla také ekonomická situace Spojených států. „Podívejte se na HDP v posledním kvartálu, který vůbec nerostl. Stále se navíc snižuje počet pracovních míst. Naposledy to byl úbytek kolem 5 %. Vrátíme výrobu zpět z Číny a dalších podobných zemí. Mám přítele, který je velmi dobrý obchodník. Za žádnou cenu ale není schopen dostat své produkty na čínský trh. Ať dělá, co dělá, není to prostě možné. Přitom čínské zboží na americký trh chodí naprosto jednoduše. Jak je to možné?“ podivoval se Trump. 

V další pasáži svého vystoupení se Trump navezl do svého asi největšího konkurenta mezi republikány, texaského senátora Teda Cruze, který jej porazil v primárkách v Iowě. „Nedávno se zeptali Cruze, co říká na mučení vězňů zvané waterboarding. On tam tak stál a nebyl schopen se napřímo vyjádřit. Nakonec ze sebe politicky korektně vykoktal, že je to hrozná věc. Když se zeptali mě, tak jsem řekl, že waterboarding je naprosto v pořádku. Dodal jsem navíc, že jej praktikujeme jen málo,“ prohlásil za bouřlivého potlesku Trump.

Přízeň publika si získal Trump i poté, co se vyjadřoval o lidech, kteří narušují jeho vystoupení před příznivci. „Řeknu vám, že se mi stýská po starých dobrých časech. Přijde si sem nějaký chlapík, který kope kolem sebe, uráží mě i vás a my mu to nemůžeme vrátit. Proto mám rád staré časy, protože víte, jak by skončil před mnoha lety, kdyby se takhle choval? Odnesli by jej odtud na nosítkách, přátelé. Je to tak,“ řekl Trump s tím, že ochranka na něj byla zbytečně mírná. „Nejradši bych mu dal pěstí osobně,“ dodal bojovně.

Trump předevčírem s přehledem zvítězil v primárkách, které se konaly v Nevadě. Druhého Marca Rubia porazil o více než dvacet procent a upevnil si tak výsadní postavení mezi republikánskými kandidáty. Příští týden jej i ostatní uchazeče o prezidentský úřad čeká volební „superúterý“, kdy se bude hlasovat hned ve dvanácti státech najednou. Pro získání nominace je potřebné získat 1237 delegátů. Trump jich má prozatím 81, což je o čtyřiašedesát více než Rubio a Cruz. V úterý se všichni společně utkají o dalších 624 delegátských hlasů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stížnosti diváků ČT do koše? Ne! Lipovská tahá nové trumfy

7:16 Stížnosti diváků ČT do koše? Ne! Lipovská tahá nové trumfy

Členka Rady ČT Hana Lipovská udeřila na svého kolegu z Rady Zdeňka Šarapatku a moderátora Jakuba Žel…