Nejstarší anti-babišovská skupina na FB podpořila Mládka. Šéfovi ANO vzkázala, že desetkrát ročně na dovolenou jezdí asi jen on

08.02.2017 16:11

Do mediálně atraktivní vřavy mezi ministrem průmyslu Mládkem a šéfem resortu financí Babišem vstoupila také sociální síť. Respektive nejstarší protibabišovsky zaměřená skupina Řekněte ANO ne, čítající téměř 20 tisíc fanoušků. Na své zdi ve středu vyvěsila obrázek, jenž poměrně vtipně glosuje výše popsaný spor.

Nejstarší anti-babišovská skupina na FB podpořila Mládka. Šéfovi ANO vzkázala, že desetkrát ročně na dovolenou jezdí asi jen on
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem

„To, že Babiš jezdí na dovolenou přibližně 10x ročně, je známá věc. O to víc se ve sporu o „tarify“ stavíme za ministra Mládka, který jakožto ministr českého průmyslu hájí i naše zájmy! Babiš mimochodem zase ukázal, jak žije mimo realitu. V jeho nedávném komentu na fb vyčítá Mládkovi nedostatečnou snahu o vyšší roaming ze zahraničí na úkor domácího volání v Čechách. Proto připomínáme, každý průměrný Čech se na dovolenou do zahraničí nedostane tak často jako vy, pane Babiši, proto je nám mnohem bližší levnější volání u jihočeského rybníčku," uvedli správci skupiny.

Jako dokreslení situace přidali i níže uvedené obrázky. Babiše z Dubaje, Mládka na rybníčku v Jižních Čechách.

Shodný názor na Mládkovu "taktiku" mají i někteří oslovení odborníci, stejně jako zástupci resortu průmyslu. Podle nich logicky hrozí, že levnější volání ze zahraničí se budou operátoři snažit kompenzovat dražšími službami doma. „Pokud tedy pro asi pět procent českých zákazníků, kteří se za rok podívají za hranice, zlevníme cenu dat, doplatí na to zbývajících 95 procent, kteří nikam necestují," dodaly stránky resortu.

Do celé situace kolem mobilních operátorů vstoupil rovněž premiér Sobotka. Ten chce ve Sněmovně zrychleně prosadit novelu zákona o elektronických komunikacích, kterou by měl příští týden předložit vládě ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). Po schůzce s ním a se šéfy Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) a Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) novinářům řekl, že návrh by měl rozšířit pravomoci ČTÚ, který by nově směl místo současných 20 milionů udělit sankci až do výše 50 milionů korun. V souvislosti s přechodem na standard pozemního televizního vysílání DVB-T2 je podle Sobotky na místě uvažovat o příchodu čtvrtého mobilního operátora.

Sobotka přiznal, že situaci řeší, protože Česko patří v Evropě mezi třetinu zemí, kde mají mobilní data nejdražší. „Vláda nemá přímé nástroje, kromě změny legislativy, jak by mohla do nepříznivé situace zasáhnout,“ uvedl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdyby to pacienti věděli, tak by byli smutní... Šmucler naložil politikům i diskutérům z internetu. Už je prý přesně zná

17:25 Kdyby to pacienti věděli, tak by byli smutní... Šmucler naložil politikům i diskutérům z internetu. Už je prý přesně zná

Prezident České stomatologické komory Roman Šmucler, vysokoškolský pedagog a mimo jiné také speciali…