Největší vlastník nemovitostí CPI Property Group se zavázal snížit emise skleníkových plynů o třicet procent

26.3.2021 3:00 odp.

Společnost CPI Property Group, která je největším vlastník nemovitostí v České republice, Berlíně, Varšavě a regionu střední a východní Evropy, v současné době představil ambiciózní strategii ochrany životního prostředí. Cílem společnosti je snížit intenzitu emisí skleníkových plynů do roku 2030 celkem o 30 procent oproti úrovni z roku 2019. Součástí strategie k dosažení nově stanoveného cíle je také závazek přejít do roku 2024 na odběr a nákup elektrické energie výhradně z obnovitelných zdrojů.

Největší vlastník nemovitostí CPI Property Group se zavázal snížit emise skleníkových plynů o třicet procent
Foto: archiv redakce
Popisek: Logo CPI Property Group

Anketa

V případě, že byste mohli volit předsedu ČSSD, byste dali hlas

hlasovalo: 7333 lidí
„Upravené cíle skupiny v oblasti ochrany životního prostředí představují výrazný posun v našem úsilí přispět k řešení klimatické změny. Naším záměrem je sladit své cíle s Pařížskou dohodou, a proto budeme i nadále upřednostňovat udržitelný rozvoj v rámci celé skupiny,“ uvedla Petra Hajná, která je v CPIPG za udržitelný rozvoj zodpovědná.
 
Stanovení nových cílů vychází z dosavadní zkušenosti skupiny s naplňováním strategie ochrany životního prostředí skupiny z února 2019. Od té doby dokázala dosáhnout výrazných výsledků v naplňování svého cíle. Za rok 2019 dokázala skupina snížit emise o 1,4 procenta a očekává, že za rok 2020 bude moci oznámit snížení o více než 12 procent ve srovnání s předchozím rokem.
 
Na základě analýzy provedené ve spolupráci s externími poradci skupiny, obecně prospěšnou společností CI2, a Univerzitním centrem energeticky efektivních budov ČVUT v Praze tak CPI Property Group sladí své cíle snižování emisí s klimatickými cíli Pařížské dohody. 
 
Jedna z nemovitostí společnosti
 
 
Ve společnosti CPI Property Group věří, že přechod k elektrické energii vyrobené výhradně z obnovitelných zdrojů významným způsobem přispěje k celkovému snížení emisí skleníkových plynů skupiny a jsou si jisti, že jsou její nově stanovené cíle dosažitelné.
 
Nákup elektřiny vyrobené z obnovitelných zdrojů s sebou může nést zvýšené náklady. Předpokládá se však, že tyto náklady nebudou nijak významné. 
 
CPI Property Group bude navíc i nadále pokračovat v podpoře rozšiřování výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů i v kompenzování emisí, a to hned na několika úrovních. Berlínská dceřiná společnost Skupiny GSG Solar je největším místním výrobcem elektřiny ze slunečního záření. Další člen skupiny, Spojené farmy, jenž se zabývá udržitelnou zemědělskou výrobou, provozuje v ČR bioplynovou stanici. CPI Energo, provozovatel lokálních distribučních soustav v ČR, se bude i nadále zaměřovat na inovativní řešení a podporu produkce zelené energie. A konečně významné vlastnictví pozemků poskytuje CPI Property Group dlouhodobý potenciál udržitelného rozvoje a investic.
 
 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

Zvyšování pokut je jedna věc

Ale jak chcete řešit mnohem důležitější věci, jako že jsou tu rizkový řidiči, ono dost rizikové je už i ježdění po českých silnicích, když jsou všude výmoly nebo fakt, že někdo si z pokut nebo vybodování hlavu neláme? Vy politici vše řešíte jen represivně

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Slovenská armáda má 17 tanků, my jich máme 34, Bulhaři 20...“ Analytik v ČT počítal. Došel k tomu, že je potřeba zastavit Putina

21:12 „Slovenská armáda má 17 tanků, my jich máme 34, Bulhaři 20...“ Analytik v ČT počítal. Došel k tomu, že je potřeba zastavit Putina

Devět zničených ruských vojenských letounů na anektovaném Krymu hlásí Ukrajina. Ne však jako výslede…