Telička tvrdí, že členství v EU je hlavně v rukou Ukrajiny. „Jedna věc je stanovit si snadnou rétorikou politický cíl, druhou pak celou náročnou a někdy bolestivou přípravu podstoupit. Je rovněž otázkou, jaký apetit budou členské státy na další rozšíření vůbec mít. Nevidím ho jako vysoký. Třetí otázkou je, co s náladou v členských státech udělá současná východní krize,“ vysvětlil europoslanec.
Některé státy budou chtít přijmout Ukrajinu v horizontu 15 a více let. Jiné nebudou chtít popudit Rusko
Nálada v EU může kvůli přístupu Ruska směřovat k odvážným úvahám o členství Ukrajiny v horizontu zhruba patnácti let. Některé státy ale možná nebudou chtít dráždit Rusko.
„V neposlední řadě, Ukrajina je silně polarizovanou zemí a ruský prvek nelze pominout. Přesto, členství baltských států ukázalo, že i zdánlivě nereálné cíle se mohou naplnit. Prostě, musel bych mít schopnosti věštce, a ty bohužel nemám,“ připustil Telička.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: vfe