Nejvíc vydělávají absolventi pražské VŠE, berou i 50 tisíc

20.02.2012 21:03

Který vysokoškolský obor je nejperspektivnější z hlediska financí? Z průzkumu Univerzity Karlovy vyplývá, že nejvyšší platy dostávají absolventi Vysoké školy ekonomické v Praze, kteří v průměru dostávají 51 tisíc korun měsíčně. Špatně si nevedou ani lidé z právnických a informatických oborů, kteří mají v průměru o deset tisíc méně. Nezaměstnanost zase nehrozí lékařům nebo učitelům.

Nejvíc vydělávají absolventi pražské VŠE, berou i 50 tisíc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze - ilustrační foto

Absolventi práv, ekonomiky či informatiky si podle výzkumu Střediska pro vzdělávací politiku Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy vedou nejlépe. „Zhruba čtyři roky po absolvování mají průměrně kolem čtyřiceti tisíc korun měsíčně,“ stojí ve zprávě.

Samotný obor ale nestačí. Velkou roli hraje i škola, ze které absolvent pochází a také město, v němž se uchází o práci. Pro srovnání absolvent právnické fakulty UK dostane kolem 44 tisíc korun, jeho kolega z univerzity v Olomouci uvidí na své výplatní pásce jen 28 tisíc.

Největší potíže s hledáním zaměstnání mají absolventi zemědělských a přírodovědeckých fakult. „Mezi jejich absolventy míra nezaměstnanosti přesahuje osm procent. Mnohem jednodušší to tradičně mají absolventi, kteří hledají místo v Praze nebo na jihu Moravy než na severu a východě České republiky,“ uvádí text zprávy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jhe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrají si s Babišem, tohle není normální. Čunek se rozjel – má zásadní podezření

19:40 Hrají si s Babišem, tohle není normální. Čunek se rozjel – má zásadní podezření

Moderátor Luboš Xaver Veselý tentokrát v internetové televizi XTV přivítal senátora Jiřího Čunka (KD…