Nejvyšší státní zástupce Zeman chce přezkoumávat nevinu Babišova syna

04.02.2020 16:18

Státní zástupce Jaroslav Šaroch zastavil trestní stíhání syna premiéra Andreje Babiše, Andreje Babiše mladšího, v kauze farmy Čapí hnízdo, kde existuje podezření na spáchání dotačního podvodu za takřka 50 milionů korun. Šaroch však dospěl k závěru, že konkrétně Babiš mladší nemá na svědomí žádný skutek, který by bylo možné označit za trestný čin. Podle informací České televize bude Šarochovo rozhodnutí přezkoumáno.

Nejvyšší státní zástupce Zeman chce přezkoumávat nevinu Babišova syna
Foto: Jan Rychetský
Popisek: V kauze Čapí hnízdo jde o podezření z účelového čerpání dotace určené výhradně pro malé a středně velké podnikatele
reklama

„Nejvyšší státní zastupitelství přezkoumá usnesení o zastavení trestního stíhání v případu A. Babiše mladšího,“ oznámila veřejnoprávní Česká televize krátce po půl čtvrté odpoledne.

Šaroch postupoval u premiérova syna obdobně jako u ostatních trestně stíhaných osob, kde stíhání zastavil už v loňském roce, ale nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman dospěl k názoru, že u dvou stíhaných – u premiéra Andreje Babiše (ANO) a Jany Myerové – zastavení stíhání dostatečně nedoložil, takže u nich trestní stíhání obnovil a uložil Šarochovi, aby v případě těchto dvou osob obstaral další důkazy, kterými buď dodatečně podloží své rozhodnutí z léta 2019, nebo naopak Babiše a Mayerovou pošle k soudu, aby konečný verdikt o vině či nevině těchto dvou lidí pronesla autorita nejpovolanější.

Na premiérova syna upozornil server Seznam Zprávy, když napsal, že na přelomu let 2017 a 2018 mohl být syn předsedy vlády unesen na Krym. Premiér to tehdy odmítl, označil podobné zprávy za nepodložené spekulace a konstatoval, že jeho syn není psychicky zcela v pořádku a na Krymu byl dobrovolně se svou přítelkyní.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozhodnou následující čtyři dny. Prosím, teď... Premiér Babiš vystoupil s mimořádným apelem

21:01 Rozhodnou následující čtyři dny. Prosím, teď... Premiér Babiš vystoupil s mimořádným apelem

Premiér Andrej Babiš (ANO) opět během nouzového stavu promluvil k národu ohledně vývoje našeho boje …