Nejvyšší státní zastupitelstvo odmítlo všechny stížnosti obviněných v olomoucké kauze

14.01.2016 15:14

Nejvyšší státní zastupitelství (NSZ) zamítlo stížnosti všech čtyř obviněných v údajné olomoucké korupční kauze. Podle NSZ je zahájení trestního stíhání zákonné a odůvodněné, řekl dnes ČTK mluvčí NSZ Petr Malý. Podle žalobců z olomouckého vrchního státního zastupitelství jde o jedno z klíčových rozhodnutí. V kauze je obviněn olomoucký hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD), dva vysoce postavení olomoučtí policisté a podnikatel Ivan Kyselý. O jejich vině tak rozhodne až soud.

Nejvyšší státní zastupitelstvo odmítlo všechny stížnosti obviněných v olomoucké kauze
Foto: nsz.cz
Popisek: Nejvyšší státní zastupitelství

Podle žalobců z vrchního státního zastupitelství je to jedno z klíčových rozhodnutí v přípravném řízení, které definitivně vymezí předmět trestního stíhání, řekl dnes ČTK státní zástupce Petr Šereda. Obhájce hejtmana Rozbořila Petr Konečný dnes ČTK řekl, že rozhodnutí pro ně není překvapením. Nyní se chystají obrátit na Ústavní soud.

Vlivný podnikatel Kyselý byl obviněn z účastenství na zneužití pravomoci úřední osoby, šéf odboru olomoucké hospodářské kriminality Radek Petrůj a náměstek olomouckého policejního ředitele Karel Kadlec ze zneužití pravomoci úřední osoby, policejní náměstek navíc z přijetí úplatku. Olomoucký hejtman Rozbořil čelí obvinění z podplácení.

Všichni čtyři muži jsou nyní již stíháni na svobodě, Kyselý byl z vazby propuštěn ve středu, policisté dnes. U hejtmana jako jediného vazba navržena nebyla. Kauza s názvem Vidkun se týká podezřelých vazeb mezi podnikateli, policisty a politiky a údajného ovlivňování trestních kauz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: spa

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala a Pekarová střílejí mimo? Pikora se podíval na novou zbraň SPOLU, výsledek zklame

17:46 Fiala a Pekarová střílejí mimo? Pikora se podíval na novou zbraň SPOLU, výsledek zklame

Koalice SPOLU se ve své aktuální předvolební propagaci soustředila na zvyšování cen. Tvrdí, že za to…