Někteří poslanci ušetří, jiní poletí za tři čtvrtě milionu do Etiopie

19. 1. 2012 19:59

Poslanci i v době úspor poletí na exotické zahraniční cesty. Čtyři ze zemědělského výboru poletí do Indonésie, což vyjde státní pokladnu na 700 tisíc korun, jiní se vydají za tři čtvrtě milionu do Etiopie.

Někteří poslanci ušetří, jiní poletí za tři čtvrtě milionu do Etiopie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Přestávka ve sněmovně
reklama

"Jedná se o záměry, neznamená to ještě stoprocentně, že se daná cesta uskuteční. U každé z nich budeme ještě individuálně posuzovat její program," vysvětlila pro Aktuálně.cz předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová.

Nyní totiž organizační výbor schválil záměry několika zahraničních cesty. Poslanci zemědělského výboru se podívají do Indonésie, jejich kolegové z výboru pro životní prostředí zase do Etiopie. Každá taková cesta vyjde přibližně na 700 tisíc korun.

Podle Němcové však organizační výbor škrtl tři zahraniční cesty. Jednotlivé výbory mají totiž limit dvě cesty za rok. Poslanci z kontrolního výboru s Vojtěchem Filipem v čele se  nepodívají do Venezuely, o čemž organizační výbor rozhodl už dříve. Teď zrušil i cesty zdravotního výboru do Spojených arabských emirátů, výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj do Polska a zemědělského výboru na Slovensko.

Poslanci mohou letos celkově procestovat 25,5 milionu. Stejnou částku měli k dispozici i loni. "Z toho přes 12 milionů je určeno pro cesty výborů. Zbytek tvoří cesty, které souvisejí se stálými delegacemi a účastí na akcích, které pořádá evropské předsednictví," uvedl už dříve Jan Hamáček z organizačního výboru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Slovenský klimatolog naprosto chápe, že se mladí cítí v tísni. Připravte se na velkou migraci z Afriky, stovky milionů lidí. A ty vaše konspirace z internetu...

7:30 Slovenský klimatolog naprosto chápe, že se mladí cítí v tísni. Připravte se na velkou migraci z Afriky, stovky milionů lidí. A ty vaše konspirace z internetu...

ROZHOVOR 100 milionů imigrantů z Afriky? To je ještě hodně optimistický odhad, varuje významný slove…