Někteří redaktoři ČT si zaslouží být namleti do maso... Konvička se prý zase utrhl ze řetězu

02.05.2016 17:27

„Už nejenom muslimové, ale už i my z ČT jsme pro pana Konvičku materiál pro namletí do masokostní moučky,“ napsal na svůj Twitter vedoucí zahraniční redakce České televize Michal Kubal a přidal screen z Facebooku.

Někteří redaktoři ČT si zaslouží být namleti do maso... Konvička se prý zase utrhl ze řetězu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Bloku proti islámu Martin Konvička

Kubal svým „tweetem“ reagoval na Konvičkovo dnešní vyjádření na Facebooku, kde údajně napsal, že "někteří redaktoři České televize, například... všichni víme… si zaslouží být namleti do masotentohentononc“. 

Nicméně dodejme, že zveřejněný status Martina Konvičky už o pár hodin později nebyl na facebookové stránce Islám v ČR nechceme, nebyl k nalezení.

Tímto bizarním výrazem se Konvička evidentně snažil vyhnout použití spojení „masokostní moučka“, které se v jeho internetových vyjádřeních objevilo už dříve, a za které na něho Státní zastupitelství podalo na začátku letošního dubna obžalobu kvůli podněcování k nenávisti.

Konvička na svém facebookovém profilu již v minulosti napsal: „Pokud vstoupíme do politiky, vyhrajeme volby, vás muslimové nameleme do masokostní moučky.“ V dalším případě Konvička napsal: „Koncentráky pro muslimy naštěstí budou, ne bohužel. Řekli si to sami.“

Konvička se podle žalobce dopustil podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod svými výroky na internetu. Trestní sazba v případě odsouzení se v tomto případě pohybuje od šesti měsíců do tří let.

Představitelé Bloku proti islámu už v minulosti uvedli, že celou kauzu vnímají, jako politicky objednanou. Úsvit a Blok proti islámu označily obžalobu Konvičky za „pokračování politické kriminalizace“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: fib

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

21:41 Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

Spolu s koncem týdne je zde tradiční informační pořad premiéra Andreje Babiše Čau lidi. A dnes bylo …