Někteří senátoři se opřeli do Zemana. A Ondřej Neff již tuší, co nyní přijde

04.04.2018 17:17

Publicista Ondřej Neff stále sleduje a komentuje dění kolem sebe. Chladným ho nenechává například přestřelka kolem údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina. Na této přestřelce se podle Neffa projevuje zrádcovské jednání prezidenta Miloše Zemana.

Někteří senátoři se opřeli do Zemana. A Ondřej Neff již tuší, co nyní přijde
Foto: wikipedia.org
Popisek: Ondřej Neff
reklama

Česká policie zadržela na našem území údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina. Stalo se tak na žádost Spojených států, které Nikulina podezírají, že zcizil nemalý objem citlivých dat. Rusko vzápětí také přišlo se žádostí o vydání Nikulina. Prý ukradl přibližně 88 tisíc korun, což je ve státem řízeném gangsterismu naprosto směšná částka. Tak alespoň fungování ruského státu ohodnotil Neff.

„Je tedy zjevné, že Nikulin je důležitější pán, než se veřejně tvrdí. Za jeho vydání do USA se zasadil třetí nejvyšší ústavní činitel Spojených států – za Moskvu kopala dokonce najatá hlava českého státu Miloš Zeman. Ruská reakce dodává případu důležitosti – a také ostřeji vykresluje zrádcovskou činnost prezidenta republiky, který je už očividně ve vleku mocnosti, jež držela Československo 41 let v koloniálním područí,“ napsal na serveru Neviditelný pes Neff.   

Pro Českou republiku bude podle Neffa jen dobře, když se odkloní od směru, kterým se ji snaží vést Miloš Zeman ve shodě s českými komunisty. Místopředseda strany pro ideologickou práci Josef Skála a další už se k vydání Nikulina do USA také vyjádřili kriticky.

Na to, že Zeman nejedná v zájmu České republiky, upozornili i senátoři. Ondřej Neff se zamyslel nad tím, co o nich asi řekne Miloš Zeman, když občany, kteří stávkovali proti němu a premiérovi v demisi Andreji Babišovi, označil za „chudáčky“. Jak asi onálepkuje senátory? „Brzy se dozvíme, že zahraniční výbor Senátu je sbor idiotů a neschopných poloblbů,“ usoudil Neff.

Zeman nám pravděpodobně také řekne, že Senát je naprosto zbytečné těleso. Už v minulosti ostatně mluvil o tom, že ve Švédsku si Senát zrušili.

„K tomuto požadavku se hbitě připojí Tomio Okamura, to je další jistota, se kterou můžeme počítat. Trio Zeman – Mynář – Nejedlý za sekundování Jiřího Ovčáčka jistě kreativně zapracuje a přijde i s dalšími hodnotnými podněty. Jen jedno je dopředu vyloučeno: že Miloš Zeman přestane servilně podlézat Putinovu Rusku a nebude nadále strkat republiku do ruského chomoutu,“ uzavřel Neff.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kašleme na Brusel, bereme Sputnik.“ A hůř: Věc, co EU neuslyší ráda. Tvrdě utrpí

11:13 „Kašleme na Brusel, bereme Sputnik.“ A hůř: Věc, co EU neuslyší ráda. Tvrdě utrpí

Nejeden proevropský politik v Česku si nenechal ujít příležitost vyzvat vládu, aby děkovala Evropské…