Němci ho přijali jako nezletilého uprchlíka. Chtěl se jim odměnit potoky krve

04.11.2017 21:56

V roce 2015 do Německa dorazilo přes milion uprchlíků. Naši západní sousedé jim otevřeli brány s odůvodněním, že jde často o lidi prchající před válkou v Sýrii, kterým je třeba pomoct. Bylo mezi nimi i obrovské množství nezletilých uprchlíků. Jeden z nich se teď chtěl Němcům za pomoc odměnit vražděním.

Němci ho přijali jako nezletilého uprchlíka. Chtěl se jim odměnit potoky krve
Foto: hns
Popisek: Německá vlajka překrytá vlajkou IS, ilustrační koláž
reklama

Deník Právo popsal příběh devatenáctiletého Syřana Jámina A., který dorazil do Německa jako nezletilý uprchlík. Dostal azyl a v poklidu žil sám v přiděleném bytě. Jenže ve skutečnosti nežil tak docela klidně. Tajně se připravoval na zabíjení bezvěrců s pomocí výbušniny známé jako Satanova matka. Německé policejní komando na to přišlo takřka v poslední chvíli a Jámin byl zadržen.

Podobných hrozivých případů však v Německu najdeme víc. Soud v německém Halle vydal v září zatykač na Syřana, který se nabídl Islámskému státu jako spící agent. Ačkoli se mu dostávalo pomoci od katolické charity, chystal se zabíjet nemuslimy. Když byl zadržen, vyšetřovatelé u něj našli plány na spáchání atentátu v Berlíně.

Celý článek naleznete zde

„Spolkové ministerstvo vnitra ví od října 2015 o 250 případech, kdy se islamisté pokusili oslovit mladistvé bez rodin. Mimo jiné proto, že právě oni jsou náchylní zasvětit život ideologii,“ upozornil list Die Welt.

Rodiny, které přijmou nezletilé uprchlíky, dostávají od úřadů dávky, např. 2800 eur, tedy v přepočtu asi 71 tisíc korun. Vzít si domů nezletilého uprchlíka, nebo možná údajně nezletilého uprchlíka, může tedy být pro rodinu poměrně výnosné.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Německo. Navalnyj způsobil v Česku rozkol s velkým sousedem

19:59 Útok na Německo. Navalnyj způsobil v Česku rozkol s velkým sousedem

ANKETA Další protiruské sankce? O této možnosti se začalo hovořit poté, co byl v Moskvě zatčen ruský…