Němcov je prý pro Západ zajímavý až jako mrtvola. Server rozebírá jeho smrt

08.03.2015 8:00

Boris Němcov byl zabit před několika dny, ale i po smrti dělí ruskou společnost. Server Týden.cz si všímá reakcí, které se ozývají z Ruské federace i po pohřbu tohoto liberálního politika, v situaci, kdy je tamní opozice silně v defenzivě a popularita ruského prezidenta Vladimira Putina dosahuje výšin, o kterých si politici na Západě mohou nechat jen zdát.

Němcov je prý pro Západ zajímavý až jako mrtvola. Server rozebírá jeho smrt
Foto: Grigorij Pasko
Popisek: Boris Němcov ve své pracovně při rozhovoru

Ruská opozice proti Vladimiru Putinovi je v tuto chvíli poměrně slabá. Zastřelený opoziční liberál Němcov, který kdysi patřil mezi blízké spolupracovníky Borise Jelcina, nebyl přes deset let ani členem ruského parlamentu. Byl z něj v zásadě disident, jehož hlas ale přesto neutichl. A různé reakce z Ruska ukazují, že tento muž dělí tamní společnost i po své smrti.

"Známý televizní moderátor Dmitrij Kiseljov využil atentát k tradičním výpadům proti jinak smýšlejícím a cizině. Je podle něj paradoxní, že Němcova jako žijícího opozičníka už Západ nepotřeboval, začal pro něj být opět zajímavý až jako mrtvola. Je to prý jako u Majdanu. Je třeba krev! Šokující vražda tak ani na chvíli neusmířila státní moc a liberální opozici. Rusko se nadále dělí na ty, kdo podporují Kreml, a nepřátele lidu, k nimž v očích Kremlu věrných patřil i zavražděný," upozorňuje server.

Ruští vyšetřovatelé teď prověřují čtyři možné cesty vedoucí k rozuzlení vraždy provedené takřka před branami Kremlu, přičemž politickou objednávku z nejvyšších míst předem vyloučili.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je sranda. Poté, co Donald Trump řekl větu, zavládlo zděšení a šok. Zajímat to bude Srby

9:02 To je sranda. Poté, co Donald Trump řekl větu, zavládlo zděšení a šok. Zajímat to bude Srby

Hrůza a zděšení zavládly v Černé Hoře. Jedna z nejmenších evropských republik se dostala do pozornos…