Němcová: Vláda by neměla krýt výdaje na Zemanovu cestu do Moskvy

16.03.2015 18:20

Pokud prezident Miloš Zeman pojede do Moskvy na oslavu 70. výročí konce druhé světové války, vláda by mu neměla proplatit náklady na cestu. V tiskové zprávě to dnes napsala poslankyně Miroslava Němcová (ODS). Vyzvala premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD), aby se Zemanem o cestě ještě jednal. Vyjádření vlády ČTK zjišťuje.

Němcová: Vláda by neměla krýt výdaje na Zemanovu cestu do Moskvy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslava Němcová
reklama

Němcová své výhrady zdůvodňuje tím, že účast na setkání doposud kromě Zemana nepotvrdil žádný další evropský státník. Naopak pozvání přijal například severokorejský vůdce Kim Čong-un. Dodává také, že Rusko podle ní není v současné době důstojným místem pro takovou oslavu, protože na Ukrajině porušuje mezinárodní právo a ohrožuje bezpečnost v Evropě.

"V případě, že prezident země nezmění svůj úmysl a měl by být jedinou nebo jednou z mála hlav demokratických zemí na této akci, neměla by vláda umožnit krytí výdajů na tuto konkrétní zahraniční cestu," uvedla Němcová.

"Pokud paní Němcová takto přistupuje k připomínce 70. výročí vítězství nad nacismem, vystavuje si sama sobě vizitku," napsal v SMS zprávě ČTK mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Zeman se již ke kritice své plánované cesty opakovaně vyjádřil tak, že neúčast na oslavách 9. května by považoval za urážku 150 000 ruských vojáků, kteří padli při osvobozování Československa. V souvislosti s děním na Ukrajině současně uvedl, že podle posledního vývoje nehrozí vážné nebezpečí ruské invaze na východní Ukrajinu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

17:38 Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

Prezidentu Václavu Klausovi se nechce věřit, že máme tak hloupou politickou elitu, že by byla ochotn…