Němcová bude česká Čaputová? Zvážím to, říká politička ODS

02.04.2019 8:04

Slovensko se od soboty pyšní prezidentkou Zuzanou Čaputovou, první ženou, jež usedla v zemi pod Tatrami do tak vysoké funkce. Česko zatím nikdy prezidentku nemělo, ani premiérku. „Ta doba se blíží,“ míní však poslankyně ODS Miroslava Němcová, která měla v roce 2013 velmi blízko k funkci premiérky. Dvakrát také odmítla kandidaturu na Hrad, do třetice to zváží. Píše o tom server iDnes.cz.

Němcová bude česká Čaputová? Zvážím to, říká politička ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předání květin poslankyni Miroslavě Němcové jako výraz díků za její odvahu a postoj k inauguračnímu projevu prezidenta

Němcová v současné době nad tím, zda by mohla kandidovat v nadcházejících prezidentských volbách, přemýšlí. „Nevím, v jaké budu pozici a v jaké zdravotní a rodinné situaci. Nemohu teď říkat ano, ani ne. Není to ale úplně vyloučeno,“ poznamenala Němcová, jež se domnívá, že ženy na tom v české politice špatně nejsou. 

Fotogalerie: - Mirka v záplavě květin

Předání květin poslankyni Miroslavě Němcové jako v...
Předání květin poslankyni Miroslavě Němcové jako v...
Předání květin poslankyni Miroslavě Němcové jako v...
Předání květin poslankyni Miroslavě Němcové jako v...
Předání květin poslankyni Miroslavě Němcové jako v...
Předání květin poslankyni Miroslavě Němcové jako v...

Anketa

Kdo dělá nejlépe zahraniční politiku?

hlasovalo: 12466 lidí

Původní text ZDE

Obdobně se Němcová vyjadřovala i minulý měsíc v rozhovoru pro Prostor X. Nevyloučila, že by někdy mohla kandidovat na prezidentku, ale zatím se k tématu nechce vyjadřovat, protože se zbývajícími čtyřmi roky funkčního období prezidenta Zemana je na to ještě brzo. Od těchto zbývajících 4 let očekává, že budou stejné jako tento první rok, jenom s ještě větší bezohledností. Zeman prý bude mluvit a jednat ve prospěch té „své poloviny“ národa, ačkoliv tím porušuje přísahu, kterou jako prezident složil.

Psali jsme ZDE

Radost z Čaputové má i ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Podle jejích slov totiž ženám patří budoucnost. „Slovenská politika se mi zdá ještě více maskulinní než česká a výsledek prezidentské volby na Slovensku pro mě byl příjemným překvapením,“ podotkla Maláčová.

„Na Slovensku vykrystalizovala situace tak, že lidé mají dost současné politiky. Vliv měl kvalitní výkon funkce v podání Andreje Kisky. Druhá věc je situace, která na Slovensku nastala po smrti těch dvou mladých lidí, novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně, kdy už byla jasná provázanost s politickou garniturou, především vládnoucí stranou SMER,“ zmínila pro server iDnes.cz neúspěšná prezidentská kandidátka v první přímé volbě v Česku Zuzana Roithová, jež je přesvědčena, že i v Česku je dostatek kvalitních žen, které by tuto roli zvládly. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Všechno jinak! Marek Dalík začal mluvit: Prý luxusní penzion… Udání, přepadovky. Normálně jsem makal. A pandury?

15:48 Všechno jinak! Marek Dalík začal mluvit: Prý luxusní penzion… Udání, přepadovky. Normálně jsem makal. A pandury?

Marek Dalík poprvé od svého propuštění promluvil do médií. Poskytl rozhovor Sabině Slonkové na její …