Němcová prokoukla Babiše: V koronavirové krizi mu nešlo o lidi, ale o...

26.06.2020 11:35

Poslankyně Miroslava Němcová (ODS), která bude kandidovat do Senátu v Praze 1, svou chuť přestoupit zdůvodnila mimo jiné tím, že v poslanecké sněmovně ji prý už nebaví „děsivé urážení“. V rozhovoru pro Novinky.cz také zhodnotila koronavirou krizi – Babišovi šlo podle ní pouze o PR, na lidech mu nezáleželo.

Němcová prokoukla Babiše: V koronavirové krizi mu nešlo o lidi, ale o...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslava Němcová
reklama

„Kdysi jsem říkala, že mě Senát neláká a že politika je velkým bojem a takzvaně se vaří ve sněmovně, a to mě na tom lákalo. Ale dnes je pro mě přitažlivější právě ta atmosféra Senátu, primárně ta diskuse,“ vysvětlila Němcová senátní ambice.

Politika je diskuse a ta podle ní alespoň v Senátu probíhá v jiných mantinelech. „Mě už tady unavuje děsivé urážení a bezohlednost,“ komentovala svých 22 let působení v poslanecké sněmovně. Věří, že v Senátu lépe uplatní zkušenosti, které získala. „Jak se říká: Senátoři mají být starší než poslanci. Tak už jsem do toho prostě dostárla,“ uvedla jeden z dalších důvodů svého přestupu v rámci Parlamentu.

Co se týká koronakrize, vytýká Němcová vládě, že nevysílala do společnosti dobré signály, zmínila velmi protichůdné informace. „Člověk, když se v tom chtěl vyznat a četl si zprávy, tak po čase rezignoval a řekl si, že to nedává smysl. To není dobrá služba,“ konstatovala.

Premiér podle ní zase sledoval jen své zájmy. „Andrej Babiš neutvořil krizový štáb podle zákona, protože si myslel, že bude mediální hvězdou a na tiskovkách to všechno opanuje, pak byl zas Prymula a až poté Hamáček. To byla první fáze, kdy podle mě ani Andrej Babiš nepochopil, v jakém maléru jsme, a dělal to furt svým PR stylem, aby z toho vytěžil, co se dá,“ míní Němcová.

„Ta jeho vystoupení na tiskových konferencích tomu odpovídají. A to, že to dělá pro občany, opakuje od roku 2013. Jeho verbální komunikace už mě nemate,“ dodala poslankyně Němcová k tomu tématu závěrem s tím, že zhodnocení covidové krize teprve přijde.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš promluvil a někomu bude zle: Bartoš prý měl velvyslancům Unie tvrdit, že přijme migranty, jakmile bude premiérem

21:21 Babiš promluvil a někomu bude zle: Bartoš prý měl velvyslancům Unie tvrdit, že přijme migranty, jakmile bude premiérem

Hostem Press klubu rádia Frekvence 1 byl ve středu živě po telefonu premiér Andrej Babiš (ANO). Prom…