Němcová vyhubovala Klausovi: Popírá všechno, co kdy tvrdil, a nahrává levici

03.10.2013 17:32

Volební lídryně ODS Miroslava Němcová zkritizovala Václava Klause za jeho vyjádření, v němž odmítl ODS a zdůraznil nutnost vystoupení z Evropské unie. Nelíbí se jí, že Klaus pravici záměrně oslabuje, a nahrává tak levici a nesystémovým stranám.

Němcová vyhubovala Klausovi: Popírá všechno, co kdy tvrdil, a nahrává levici
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Předsedkyně sněmovny a místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová v Otázkách Václava Moravce

"Václav Klaus se vymezil proti ODS a podpořil hnutí (slepenec) Hlavu vzhůru. Popírá tím sám sebe. Vždy tvrdil, že demokratická země stojí na stranách, které mají pevnou strukturu a jsou řízeny vnitřními demokratickými procesy. Jeho dnešní vyjádření znamená, že podporuje destrukci demokratického systému místo toho, aby spolu s námi hledal možnosti, jak stabilizovat situaci v naší zemi," zlobí se Němcová.

ODS se nikdy nepropojí s těmi, které Klaus podporuje

A pokračuje: "Odmítám jeho postup, kdy dramatickým oslabováním pravice nahrává levici a nesystémovým stranám. Jestliže chce, jak píše, po volbách přispět ke znovuobrodě pravice, musí říci, s kým to chce dokázat. ODS se nikdy nepropojí se strukturami, které Václav Klaus nyní podporuje (Hlavu vzhůru apod.). Otázka tedy zní, jak by budoucí nová pravice vznikla. Pravice v České republice existuje, reprezentuje ji ODS," tvrdí sebevědomě.

Němcová zmiňuje, že Klaus nejprve naši republiku do unie přivedl, a teď je proti. "Neříká, jaká je alternativa. Nejsme ani Norsko, ani Švýcarsko a naše ekonomika je významně exportně provázána s Německem a dalšími zeměmi EU. Případným vystoupením bychom se mohli ocitnout ve vakuu a posunout se na východ a to ODS odmítá. Máme v programu referendum o vstupu do eurozóny a zůstáváme sebevědomě kritičtí vůči bruselské byrokracii," hájí Němcová svou stranu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: lze

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nemaj mozek. Ty pohlaví.“ Bohdalová zničila Prague Pride. Je to velké

8:01 „Nemaj mozek. Ty pohlaví.“ Bohdalová zničila Prague Pride. Je to velké

Festival Prague Pride, ke kterému se přihlásil například pražský primátor Hřib, dále pokračuje a bud…