Německé městečko je v šoku. Návštěva azylového centra se stala osudnou pro místní obyvatelku

19.03.2017 8:40

Obyvatelé poklidného osmitisícového německého městečka Strullendorf se stále nemohou vzpamatovat ze šoku, který jim způsobil případ znásilnění místní obyvatelky. Třiačtyřicetiletou ženu napadl a sexuálně zneužil sedmnáctiletý žadatel o azyl.

Německé městečko je v šoku. Návštěva azylového centra se stala osudnou pro místní obyvatelku
Foto: Jan Rychetský
Popisek: O nabíjení mobilů u jedné z restaurací je obrovský zájem

Incident se odehrál již před několika dny, ale obyvatelé městečka, které se nachází v okrese Bamberg, všemu stále nemohou uvěřit, že se podobné věci dějí už i v okolí jejich bydliště. Státní žalobce však nemá o případu pochybnosti a mladý násilník již sedí ve vyšetřovací vazbě. Prozatím se ovšem ke svému činu nedoznal. Nálada ve městě i samotném azylovém centru, kde mladík pobýval, je podle starosty města Wolfganga Desela z CSU pochmurná.

Vyšetřování stále probíhá, ale místní policie vzhledem k podrobnému popisu násilníka jeho obětí nemá pochybnosti o tom, že ve vyšetřovací vazbě sedí skutečný pachatel. Jak vypověděla znásilněná žena, mladý migrant si ji vyhlédl, když byla navštívit v azylovém centru své přátele. Když odcházela ve večerních hodinách zpátky domů, tak se na ni „pověsil“. Nakonec ji napadl zezadu v podchodu a vyhrožoval ji smrtí, pokud mu nebude po vůli.

Žena se sice srdnatě bránila, ale mladík byl bohužel silnější. Když dokonal svůj ohavný čin a utekl pryč, žena okamžitě spěchala zpátky do azylového centra požádat o pomoc své tamější přátele. Jen o několik desítek minut později si pro sedmnáctiletého migranta přišla policie. Oběť ani pachatel se podle zjištění státního žalobce neznali. Podezřelý násilník byl samotář a ve Strullendorfu pobýval teprve několik málo týdnů.

„Požádal jsem příslušné úředníky, aby mi podali k tomuto migrantovi bližší informace. Nerozumím tomu, co pohledával osamělý sedmnáctiletý mladík v azylovém centru určeném pro rodiny s dětmi,“ cituje server inFranken udiveného starostu Desela a dodává, že obvykle jsou dospívající migranti bez rodiny umísťováni do specializovaných center, kde je jim věnována zvýšená pozornost.To se však v případě tohoto mladíka očividně nestalo.

„Na naši žádost nám bylo řečeno, že ve většině případů končí nezletilí migranti ve specializovaných centrech, ale někdy je také nutné, aby žili ve standardních ubytovnách. Podle úřadů však ale i zde mají k dispozici komplexní vzdělávací program a jejich zákonný zástupce jim je nápomocen v důležitých životných situacích,“ konstatuje německý server s tím, že aktuálně žije v azylovém centru ve Strullendorfu osmdesát migrantů, se kterými nejsou větší problémy.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hurá, uhlí jede z Austrálie.“ A lídr ODS to schytal od kmeta

20:46 „Hurá, uhlí jede z Austrálie.“ A lídr ODS to schytal od kmeta

Super zpráva. Tak okomentoval lídr krajských voleb a nynější náměstek hejtmana Moravskoslezského kra…