Německo má „skandál“. Automobilce nadávají kvůli holčičce s banánem, prý je to sexismus

04.08.2020 21:31

Společnost Audi se rozhodla stáhnout reklamní obrázek v kampani na ostré kombi RS4 Avant, na kterém je malá holčička držící v ruce banán, opřená o nový model RS4 Avant. Automobilka kvůli této reklamě především na sociálních sítích sklízela ostrou kritiku za náznaky sexismu a pedofilie, informuje server Novinky.cz.

Německo má „skandál“. Automobilce nadávají kvůli holčičce s banánem, prý je to sexismus
Foto: Repro Twitter
Popisek: malá holčička s banánem v ruce na reklamním obrázku společnosti Audi

Obrázek holčičky opírající se o přední část vozu s banánem v ruce vzedmula vlnu reakcí plných emocí. Veřejnost v příspěvku s popiskem „Nechte vaše srdce bít rychleji – ve všech aspektech“ spatřuje sexismus či pedofilii. Některé ostré odpovědi uživatelů pod svým twitterovým příspěvkem společnost Audi nakonec skryla.

„Malá holka se symbolem falu v ruce. Jasně, super,“ vyjádřil svůj názor přispěvatel do diskuse Shiri@home. „Dívka v předškolním věku v roli malé Lolity s banánem v ruce, to jako vážně?“ zní komentář Tobiase Krotze.

„V minulosti se na kapotách aut objevovaly polonahé ženy, dnes se před nimi vystavují batolata v krátkých šatech s banány v ruce. Chápete tu symboliku?“ pozastavuje se nad obrázkem s malou holčičkou účet Nele Brebeck.

Audi smršť kritiky reflektovala na svém twitteru rychlou omluvou a příslibem, že obrázek již nebude figurovat v její nové kampani.

„Audi nikdy nemělo v úmyslu někomu ublížit. Upřímně se omlouváme za tento necitlivý obrázek a zajistíme, aby v budoucnu již nebyl použit. Interně prozkoumáme, jak byla tato kampaň vytvořena a zda neselhaly kontrolní mechanismy,“ stojí v prohlášení. Použití malého dítěte na reklamní obrázek vysvětlila společnost tím, že „Audi RS4 Avant je především rodinné auto, ve kterém posádku chrání více než třicet asistenčních a bezpečnostních systémů včetně nouzového brzdění“.

reklama

autor: nab

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

Ekonomika

Pořád od vás slyšíme to stejné, že je třeba šetřit. To ale nidko nerozporuje, jen se ptám, kdy poroste naše životní úroveň? Ta totiž stále klesá. Co děláte proto, abychom dorovnali ostaní vyspělé státy? Přeci i životní úroveň je něco, co je třeba řešit. A když už jste u těch úspor, kdy stát bude še...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

94,90 Kč. Tesco a Albert překonaly Švýcarsko, Češi nejásají

9:31 94,90 Kč. Tesco a Albert překonaly Švýcarsko, Češi nejásají

Kdo se letos rozhodl pořizovat sladkosti do mikulášské nadílky na poslední chvíli, toho dost možná č…