Německo přitvrzuje: Běženci mají právo na respekt, ale nesmí lhát úřadům a vyvolávat pranice

01.10.2015 12:02

Běženci mají právo na to, aby se s nimi zacházelo důstojně a s respektem. Musí ale dodržovat zákony, nesmí lhát úřadům a nesmí vyvolávat potyčky v ubytovnách. Dnes to řekl německý ministr vnitra Thomas de Maiziére, který ve Spolkovém sněmu obhajoval balíček zákonů, které mají zjednodušit a zrychlit azylové řízení.

Německo přitvrzuje: Běženci mají právo na respekt, ale nesmí lhát úřadům a vyvolávat pranice
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.

„Každý, kdo sem přichází, má právo na to, aby se k němu přistupovalo slušně, s respektem a důstojně. Krajně pravicové nadávky a zločiny, které sahají až k výhrůžkám smrtí, nesmíme připustit a budeme proti nim bojovat celou silou právního státu,“ řekl de Maiziére.

„Velmi mnoho uprchlíků zde zůstane. Nemůžeme je tady jenom trpět, musíme je plně přijmout mezi sebe. Stanou se našimi sousedy, našimi spoluobčany,“ uvedl dál ministr. Podle něj je nutné, aby Německo nabídlo uprchlíkům integrační kurzy a intenzivní výuku němčiny a zajistilo jim uplatnění na pracovním trhu.

Uprchlíci se nemají prát, ale respektovat ostatní bez ohledu na jejich víru

Ministr ale zároveň od běženců čeká, že se budou chovat v souladu s německými zákony. „Každý, kdo k nám přijde, musí přijmout a dodržovat náš systém hodnot a pravidel. To znamená, že každý řekne úřadům své pravé jméno i skutečnou zemi, odkud přichází. Patří k tomu i to, že se lidé nebudou prát a že budou respektovat ostatní lidi, bez ohledu na jejich víru a pohlaví,“ prohlásil de Maiziére.

Zdůraznil také, že běženci nemají právo vybírat si, kam v Německu budou umístěni. „Jistě, některé ubytovny nejsou příjemné a mnoho jich je přeplněno. Ale prosím, nemějte velké nároky. Všichni se zatraceně moc snažíme, víc toho momentálně udělat nejde,“ řekl de Maiziére.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam, čtk

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…