Německo prý prostřednictvím Řecka straší a vydírá celou Evropu. Zase ji chce přizpůsobovat svým záměrům, varuje expert z Kanady

12.07.2015 14:23

Německo se od vypuknutí řecké krize snaží upevnit svou nadvládu nad Evropskou unií. Ačkoli mohla tato země řecké problémy pomoci vyřešit už dávno, využila situaci k tomu, aby společenství přeměnila k obrazu svému. Německo šláplo Řecku na krk, ostatní se lekli a dělají, co po nich Berlín chce. Tak dnešní situaci v EU hodnotí badatel „na volné noze“ Andrew Gavin Marshall.

Německo prý prostřednictvím Řecka straší a vydírá celou Evropu. Zase ji chce přizpůsobovat svým záměrům, varuje expert z Kanady
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.
reklama

Andrew Gavin Marshall, badatel „na volné noze“ a spisovatel působící v kanadském Montrealu, napsal obsáhlý text, v němž upozorňuje, že EU v čele s Německem mohla řeckou krizi vyřešit hned na začátku, než se ještě rozrostla, k čemuž EU vyzýval i exministr financí USA Timothy Geithner. Především Německo ale trvalo na tom, že udělí Řecku lekci, jinak by ani ostatní státy nechtěli splácet dluhy. Ona lekce ale měla v konečném důsledku spočívat v tom, že se EU poněmčí. Stane se uskupením čím dál více propojených států, které si Německo připodobní k obrazu svému.

Němci se podle Geithnera rozhodli, že šlápnou Řecku na krk, a udělali to velmi tvrdě, aby vylekali i ostatní státy, které by se snad chtěly chovat fiskálně nezodpovědně. Následně byla prosazována politika úspor všeho druhu v různých zemích EU, čímž se vlastně státy na starém kontinentu stále více přibližovaly, tak aby se z nich v budoucnu mohla zrodit federace řízená Evropskou komisí z Bruselu.

Celý text najdete v angličtině ZDE

„Německá strategie prodlužování dluhové krize, s jejíž pomocí chce přetvořit Evropu, má za následek lidskou, sociální a politickou krizi, která ohrožuje budoucnost demokracie v Evropě. Německo buduje ekonomickou nadvládu nad Evropou, k čemuž využívá i instituce tzv. Trojky, jež lze označit za nevypočitatelné, technokratické tyrany,“ poznamenává autor s odkazem na Evropskou centrální banku, Mezinárodní měnový fond a EU vedenou Evropskou komisí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Číně navzdory! Drahoš děkoval Taiwanu za ventilátory. „Je statečnej,“ padlo

19:01 Číně navzdory! Drahoš děkoval Taiwanu za ventilátory. „Je statečnej,“ padlo

Zatímco Čína si za pomoc, kterou nám poskytuje v boji s koronavirem nechává platit, Tchaj-wan poskyt…