Německo prý prostřednictvím Řecka straší a vydírá celou Evropu. Zase ji chce přizpůsobovat svým záměrům, varuje expert z Kanady

12.07.2015 14:23 | Zprávy

Německo se od vypuknutí řecké krize snaží upevnit svou nadvládu nad Evropskou unií. Ačkoli mohla tato země řecké problémy pomoci vyřešit už dávno, využila situaci k tomu, aby společenství přeměnila k obrazu svému. Německo šláplo Řecku na krk, ostatní se lekli a dělají, co po nich Berlín chce. Tak dnešní situaci v EU hodnotí badatel „na volné noze“ Andrew Gavin Marshall.

Německo prý prostřednictvím Řecka straší a vydírá celou Evropu. Zase ji chce přizpůsobovat svým záměrům, varuje expert z Kanady
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.

Andrew Gavin Marshall, badatel „na volné noze“ a spisovatel působící v kanadském Montrealu, napsal obsáhlý text, v němž upozorňuje, že EU v čele s Německem mohla řeckou krizi vyřešit hned na začátku, než se ještě rozrostla, k čemuž EU vyzýval i exministr financí USA Timothy Geithner. Především Německo ale trvalo na tom, že udělí Řecku lekci, jinak by ani ostatní státy nechtěli splácet dluhy. Ona lekce ale měla v konečném důsledku spočívat v tom, že se EU poněmčí. Stane se uskupením čím dál více propojených států, které si Německo připodobní k obrazu svému.

Němci se podle Geithnera rozhodli, že šlápnou Řecku na krk, a udělali to velmi tvrdě, aby vylekali i ostatní státy, které by se snad chtěly chovat fiskálně nezodpovědně. Následně byla prosazována politika úspor všeho druhu v různých zemích EU, čímž se vlastně státy na starém kontinentu stále více přibližovaly, tak aby se z nich v budoucnu mohla zrodit federace řízená Evropskou komisí z Bruselu.

Celý text najdete v angličtině ZDE

„Německá strategie prodlužování dluhové krize, s jejíž pomocí chce přetvořit Evropu, má za následek lidskou, sociální a politickou krizi, která ohrožuje budoucnost demokracie v Evropě. Německo buduje ekonomickou nadvládu nad Evropou, k čemuž využívá i instituce tzv. Trojky, jež lze označit za nevypočitatelné, technokratické tyrany,“ poznamenává autor s odkazem na Evropskou centrální banku, Mezinárodní měnový fond a EU vedenou Evropskou komisí.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

frakce

Tomu nerozumím.Frakce kterou založili Babiš Orbán a spol.nebudou mít žádny vliv Evr.Parlamentu ale můžou ohrozit a jsou nebezpečím pro Evropu

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zapáchala Zemanem". Vyhozená diplomatka Filipi promlouvá. Některým nápadům této vlády se musela smát

15:46 „Zapáchala Zemanem". Vyhozená diplomatka Filipi promlouvá. Některým nápadům této vlády se musela smát

Bývalá velvyslankyně České republiky v Sýrii Eva Filipi promluvila o vládě Petra Fialy (ODS). Konkré…