Německo tvrdě jde po odpůrcích imigrace. Podle zákona sepsaného po válce proti nacistům

29.07.2016 8:52

Historik Aleš Valenta, spolupracující s Institutem Václava Klause, na serveru Neviditelný pes popsal, jak se prý dnes v Německu vypořádávají s nepohodlnými názory. Slouží k tomu zákon, který byl původně namířen proti nacistům. Dnes prý lze s pomocí tohoto zákona zúčtovat s lidmi, kteří odmítají podporovat migraci, práva sexuálních menšin a tak podobně.

Německo tvrdě jde po odpůrcích imigrace. Podle zákona sepsaného po válce proti nacistům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Spolkové republiky Německo
reklama

V 60. letech minulého století byl ve Spolkové republice Německo přijat zákon potírající tzv. štvaní lidu – Volksverhetzung. Tehdy byl namířen proti podporovatelům nacismu, s nimiž se demokratické Německo vypořádávalo právě od 60. let.

„V současnosti se Volksverhetzung stává nástrojem pro potlačování názorů vymykajících se z německého názorového koridoru, který předepisuje, jak psát a mluvit o migraci, ženské rovnosti, sexuálních menšinách, německé minulosti a dalších ‚citlivých‘ tématech. Názorový koridor, stanovený politickou korektností, se od devadesátých let setrvale posouvá doleva, takže v poslední době se již samotné pojmy ‚pravice‘ a ‚konzervatismus‘ ocitly mimo jeho rámec a staly se v očích vládnoucích německých elit podezřelými. Ohrožena je proto i Alternativa pro Německo (AfD), která se ve svém programu hlásí k liberálním a konzervativním hodnotám,“ píše historik.

Celý text najdete zde

Do hledáčku úřadů se Alternativa pro Německo dostala poté, co její někdejší zástupce Wolfgang Gedeon pronesl antisemitské výroky. Část jeho kolegů tyto výroky označila za nepřijatelné a vystoupila z politické strany. V polovině července navíc provedla policie razii po celé zemi s odůvodněním, že sílí nenávistné hlasy v diskusích na internetu. Na základě legislativy o štvaní lidu bylo zadrženo 38 osob. Vláda také oznámila, že se zaměří na šíření ideálů demokracie mezi mladými lidmi.

Historik v této souvislosti poukazuje na to, že nacisté i komunisté v minulosti postupovali stejnou cestou. „Vtloukali“ mládeži do hlav správnou ideologii. Kapitalismus nic takového neměl ve 20. století zapotřebí, přitahoval občany samotnou myšlenkou svobody. Dnes je ale i v kapitalismu svoboda nahrazována ideologickou doktrínou.  

„Jako názorný příklad může posloužit pětiminutové video ministerstva pro rodinu, seniory, ženy a mládež s názvem Život v demokracii. Profesionálně perfektně zpracovaný dokument je uveden rozhodným expozé ministryně proti diskriminaci a nenávisti. Pak se již v rychlém sledu střídá ministerský úředník v družném rozhovoru s usměvavými studenty, kteří si však dělají vážné starosti stran rasismu, kroužek žáků diskutující o diskriminaci a podobných pro děti neobyčejně zajímavých tématech, muslimský student objasňující na výstavce obětí rasistických útoků své angažmá v žákovském aktivu ‚Šok‘. Následuje vstup zástupkyně centra pro prevenci extremismu a podporu demokracie či záběr na jednání sdružení „No hate speech movement“, jehož dospělí účastníci třímají v rukách velká červená srdce, jež mají zřejmě pohltit všechnu nenávist světa. Nechybí ani rozhovor s vedoucím památníku Anny Frankové, židovské dívky z Holandska, zavražděné nacisty. Neboť – jak nám podsouvají autoři videa – jakékoliv násilí, každá nenávist vede v posledku do Osvětimi,“ popisuje práci údajných nových ideologů historik.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pí*a, pí*a, pí*a. Kur*a, to se mi ulevilo.“ Novotný utržený ze řetězu. Pustil se do Benešové. Poslal jí i smsku

21:30 „Pí*a, pí*a, pí*a. Kur*a, to se mi ulevilo.“ Novotný utržený ze řetězu. Pustil se do Benešové. Poslal jí i smsku

Řeporyjský starosta Pavel Novotný pro ostré slovo nejde nikdy daleko. Tentokrát si vzal na paškál mi…