Německý zátah očima České televize: V Chemnitzu zadrženi pravicoví teroristé, chystali útoky na cizince i demokracii

01.10.2018 21:34

Česká televize přinesla divákům Událostí novinky z německého Chemnitzu, kde se v minulých týdnech lidé po vraždě, kvůli které byli zadrženi dva imigranti, vzbouřili proti vítací politice Angely Merkelové. Kancléřka hovořila o řádění extrémní pravice a honech na menšiny, ovšem řada těchto nařčení byla zpochybněna. Dnes jsme se z ČT dozvěděli, že v Chemnitzu se konal zátah proti pravicovým extremistům a spolkové úřady viní sedm mužů z oblasti Chemnitzu z formování teroristické buňky. Podle dramatického líčení redaktora Václava Černohorského měli plánovat útok na cizince, politiky i postavy veřejného života a pro svůj cíl už intenzivně sháněli střelné zbraně.

Německý zátah očima České televize: V Chemnitzu zadrženi pravicoví teroristé, chystali útoky na cizince i demokracii
Foto: Vít Hassan
Popisek: Lidé, demonstrující proti imigraci

Německé úřady dnes zadržely ve spolkových zemích Sasko a Bavorsko sedm mužů kvůli podezření z vytvoření teroristické pravicově extremistické organizace. Nazývat se měla Revolution Chemnitz a měla se projevit již při sérii demonstrací proti Merkelové, při které měli její členové napadnout cizince.

„Podle vyšetřovatelů plánovali útoky na cizince, politiky a postavy veřejného života a pro svůj cíl už intenzivně sháněli střelné zbraně,“ četla Světlana Witowská pod záběry z demonstrací na konci srpna.

Pak pokračoval německý zpravodaj Černohorský: „Zadržení měli po jedné z demonstrací uprostřed září napadnout cizince. Podle vyšetřovatelů  to byla zkouška na další útok plánovaný už na třetího října.“

Fotogalerie: - V pátek u Marxe proti Merkelové

Německá policie kontroluje přicházející demonstran...
V Chemnitzu se schází další demonstrace proti imig...
V Chemnitzu: Merkelová musí pryč
Lidová tvořivost na demonstraci v Chemnitz: Radši ...
V pátek u Marxe. Demonstranti věří, že se z toho s...
Heslo na demonstrací v Chemnitzu: Dneska nože, zít...

Fotogalerie: - Chemnitz týden poté

Demonstrace v Chemnitz týden poté
Demonstrace v Chemnitz týden poté
Chemnitz týden poté- čelo  průvodu
My jsme lid, občanský protest. Hesla vedoucí průvo...
Lidé, protestující v Chemnitz proti imigraci
Protistrana vyvěsila transparent

„Denník Süddeutsche Zeitung s odvoláním na policejní odposlechy uvedl, že terčem podezřelých měly být jak skupiny obyvatel, tak základy právního státu a demokracie jako takové,“ dodal redaktor, a tím reportáž skončila.

O Chemnitzu, nebo Saské Kamenici, se v posledních týdnech hodně psalo. Po zavraždění pětatřicetiletého Němce, po kterém byli zadrženi dva imigranti, prošla městem řada demonstrací, politickým mainstreamem označovaných jako „extrémně pravicové“.

Německá média současné zatčení prezentují tak, že zatčení „založili krajně pravicovou teroristickou organizaci“. Spojit se měli s Christianem K., který měl být zadržen již v polovině září pro „vážné porušení veřejného pořádku“ a od  té doby je německými orgány vyšetřován ve vazbě.

Zadržení mají patřit ke skupině kamenických fotbalových fanoušků, která byla od počátku prezentována jako semeniště místní extrémní pravice.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skandál kolem neziskovky Lékaři bez hranic na brněnské škole. Rozčílení rodiče dorazili na jednání zastupitelstva. A takto to dopadlo

20:59 Skandál kolem neziskovky Lékaři bez hranic na brněnské škole. Rozčílení rodiče dorazili na jednání zastupitelstva. A takto to dopadlo

Poslední letošní zasedání zastupitelstva v Brně-Bystrci mělo sice sváteční ladění, nevyhnulo se mu v…